Pláže na ostrově Zakynthos

Pláž Gerakas - ostrov Zakynthos

Gerakas

Překrásná, částečně organizovaná písečná pláž Gerakas leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Zakynthos, cca 17 km jihovýchodně od hlavního města Zante. Gerakas patří mezi chráněné pláže, protože tu hnízdí želvy Caretta Caretta.

Zakynthos, Gerakas na mapě Google maps

Pláž Gerakas se rozprostírá v zálivu až na samém jihovýchodním cípu ostrova Zakynthos, nedaleko velmi příjemného a klidného střediska Vassilikos (cca 5 km). Záliv Gerakas je velice prostorný a obklopený skalními útvary, které ho chrání před větrem a vysokými vlnami. Povrch pláže tvoří jemný zlatavý písek, který pokračuje dál i po mořském dně. Moře září čistotou a svoji azurovou barvou a společně s pozvolným vstupem do vody sem láká i rodiny s dětmi.

Pláž Gerakas je tradičně označována za jednu z nejkrásnějších pláží ostrova Zakynthos. Je velmi klidná a ideální pro odpočinek daleko od rušných letovisek ostrova.

Pláž Gerakas je částečně organizovaná. Návštěvníkům jsou tu k dispozici lehátka a slunečníky a v hlavní letní sezoně také plavčík. Chybí tu však sprchy či převlékací kabinky a přímo na pláži jsou zakázané i plážové bary a podobná turistická zařízení, stejně jako vodní sporty, neboť Gerakas patří mezi pláže se zvláštním režimem. Pláž Gerakas (společně s dalšími plážemi na jižním pobřeží ostrova Zakynthos) spadá pod tzv. Národní mořský park (National Marine Park), jehož cílem je chránit divokou přírodu v této oblasti. Na pláži Gerakas hnízdí ohrožené želvy Caretta Caretta, proto je sem povolen vstup pouze mezi svítáním a soumrakem (v noci je zákaz hluku i světel) a i během dne se musí dodržovat zvláštní pravidla, jako např. udržovat odstup od míst označených cedulkou "želví hnízdo", nezapichovat slunečníky do písku apod.

Několik taveren a barů se nachází nahoře nad pláží, kde mohou turisté využít i bezplatné parkoviště. S sebou na pláž si nicméně doporučujeme vzít dostatek vody či jiných tekutin, neboť nejbližší minimarkety se nacházejí až ve vesničce Vassilikos.

V oblasti kolem letoviska Vassilikos se nachází hned několik krásných pláží. Nedaleko od pláže Gerakas se rozkládá například menší a klidná pláž Porto Roma či rozlehlá písečná pláž Dafni, která je také součástí národní mořské rezervace jako pláž Gerakas. Z pláží Gerakas a Dafni je vidět malý ostrov Pelouzo, kam mají lidé vstup zakázán, neboť ostrůvek se stal útočištěm chráněných mořských tuleňů Monachus Monachus i chráněných vodních želv Caretta Caretta.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Porto Roma

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Laganas, Pláž Limnionas (Porto Limnionas), Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Zoro, Pláž Tsilivi

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám