Pláže na ostrově Zakynthos

Hlavní strana -Zakynthos -Pláže -Makris Gialos

Pláž Makris Gialos - ostrov Zakynthos

Makris Gialos

Malá oblázková pláž Makris Gialos leží v severní části řeckého ostrova Zakynthos, cca 24 km severozápadně od hlavního města Zante. Makris Gialos je díky křišťálově čisté vodě a mořským jeskyním ideální pro šnorchlování.

Zakynthos, Makris Gialos na mapě Google maps

Pláž Makris Gialos leží v malé zátoce na severovýchodním pobřeží ostrova Zakynthos, mezi přístavním letoviskem Agios Nikolaos a oblíbeným turistickým střediskem Alykes. Pláž kromě turistů navštěvují i lidé z malé vesnice Mikro Nisi, která se nachází nedaleko odtud.

Makris Gialos je menší oblázková pláž s průzračně čistým mořem, ale poměrně rychlým klesáním do moře. Není tak úplně vhodná pro rodiny s malými dětmi. Pláž se rozprostírá v zátoce a obklopují ji skalnaté břehy okolních kopců, které pod vodou vytvářejí velmi zajímavé scenerie a oblíbenou činností zdejších návštěvníků je proto šnorchlování. Z jedné strany pláže se navíc nacházejí krásné mořské jeskyně, ke kterým se dá doplavat a prozkoumat je blíže.

Pláž Makris Gialos je vybavena několika lehátky a slunečníky za poplatek, v kopci nad pláží funguje přes léto také několik taveren, občerstvení je tu tak zajištěno. Nad pláži se nachází i menší parkoviště. V hlavní letní sezoně si tu lze pronajmout i šlapadla. Část zátoky je vymezena pro kotviště menších výletních loděk a člunů, které odtud vyplouvají k oblíbeným turistickým cílům ostrova, zejména k modrým jeskyním a pláži Navagio s vrakem pašerácké lodi. Jen kousek odtud jižním směrem leží známá "sirná" pláž Xigia.

Pláž Makris Gialos nebývá přeplněná, neboť leží mimo hlavní prázdninové resorty ostrova Zakynthos, ale pro svoji čistotu a specifičnost bývá turisty vyhledávaná. Během hlavní turistické sezony je tak často počet lehátek se slunečníky nedostatečný (je jich tu omezený počet), ale na pláži zbývá dostatek místa pro rozložení si vlastních osušek. Pláž Makris Gialos je dobře dostupná, leží kousek od hlavní silnice.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Xigia

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Laganas, Pláž Limnionas (Porto Limnionas), Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Zoro, Pláž Tsilivi

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám