Pláže na ostrově Zakynthos

Pláž Porto Roxa - ostrov Zakynthos

Porto Roxa

Skalnatá pláž Porto Roxa se nachází u západního pobřeží řeckého ostrova Zakynthos, cca 28 km západně od hlavního města Zante. Z pláže je krásný výhled na západ slunce, který je navíc umocněn možností pozorovat jej z plážových postelí umístěných na skalnatém pobřeží.

Zakynthos, Porto Roxa na mapě Google maps

Porto Roxa je velmi specifická pláž, krásná, skalnatá a s malými lagunami vody, které se utvářejí v jejím nerovném povrchu. Z pláže je vstup do moře hodně obtížný, proto tu byla vybudována lávka ukotvená do skal, která vstup do vody trochu usnadňuje. I přesto doporučujeme boty do vody, pobřeží je skalnaté a ostré. Na druhou stranu právě tyto podmořské skály a průzračně čisté moře sem lákají milovníky šnorchlování a potápění.

Pláž Porto Roxa je organizovaná pláž, funguje tu parkoviště, několik taveren a na pláži jsou umístěna lehátka se slunečníky i krásné plážové postele. Přesto je pláž Porto Roxa poklidná a nebývá přelidněná. Větší turistický zájem vzbuzuje v posledních letech například nedaleká pláž Porto Limnionas, skalnatá zátoka s útesy a jeskyněmi a s křišťálově čistým mořem.

Také pláž Porto Roxa má svoji malou skalnatou zátoku, která je místní oblíbenou turistickou atrakcí. Do moře se vstupuje po schůdcích a ti odvážnější si mohou skočit z můstku, umístěného zhruba 4 metry nad hladinou moře. V zátoce se nachází několik mořských jeskyní a průzračná voda.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolíPláž Limnionas (Porto Limnionas)

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Laganas, Pláž Limnionas (Porto Limnionas), Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Zoro, Pláž Tsilivi

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám