Greece

Letoviska ostrova Zakynthos

Agios Leontas - ostrov Zakynthos

Agios Leon

Letovisko Agios Leontas (nebo také Agios Leon) se nachází ve východní části ostrova Zakynthos. Tvoří ho menší vesnice, která se rozprostírá se v kopcích v nadmořské výšce 390 metrů n.m., cca 24 km západně od hlavního města.

Zakynthos, Agios Leontas na mapě Google maps

Vesnice Agios Leontas - zázemí a zajímavosti

Agios Leontas je klidné letovisko, téměř nedotčené turismem. Úzké uličky a kamenné domy s červenými taškovitými střechami uchovávají původní charakter vesničky. Ubytovat se tu dá převážně v apartmánech a turisté mohou využít i několik obchůdků, taveren a kaváren.

Vesnice má asi 500 obyvatel, kteří se živí hlavně zemědělstvím. V oblasti se daří vinařství, při svých toulkách po okolí tak narazíte na velké množství vinic. Okolní příroda je nedotčená a neorganizovaná, porostlá píniovými borovicemi. Vesnice je ideální pro ty, kteří chtějí vidět část ostrova Zakynthos neovlivněnou turismem.

Vesnice je pojmenována podle kostela Agios Leon ze 14. století. Za návštěvu určitě stojí 5 km vzdálené skalnaté pláže Limnionas a Porta Roxa, připomínající malý fjord. Pláž Limnionas  je dostupná autem a ohromí vás modře zářící vodou. Pro dopravu na Porta Roxa potřebujete člun.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Exo Chora, Gyri, Kampi, Kiliomenos

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Sostis, Alykanas (Alikanás), Argassi, Kalamaki, Laganas, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám