Pláže na ostrově Zakynthos

Pláž Porto Roma - ostrov Zakynthos

Porto Roma

Menší a klidná písečná pláž Porto Roma leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Zakynthos, v blízkosti známého turistického letoviska Vassilikos. Pláž Porto Roma se nachází cca 16 km jihovýchodně od hlavního města Zante, obklopena krásnou zelenou přírodou.

Zakynthos, Porto Roma na mapě Google maps

Pláž Porto Roma byla pojmenována na počest známého zakynthoského politika Alessandra Roma, který žil nedaleko. Pláž nalezneme až na samém jihovýchodním cípu ostrova Zakynthos, v blízkosti velmi příjemného a klidného střediska Vassilikos. Porto Roma patří také mezi klidnější pláže, je částečně organizovaná a obklopena spoustou zeleně.

Povrch pláže tvoří především zlatavý písek a u vstupu do moře se vyskytují také oblázky. Rodiny s dětmi oceňují především pozvolný vstup do vody a nádherné křišťálové moře. Pláž leží v malé zátoce, proto bývá moře povětšinou klidné, místní ale říkají, že voda tu bývá o něco málo chladnější než na jiných zakynthoských plážích. Borovice a olivové háje, které pláž obklopují, tvoří příjemný vzhled celé zátoky a poskytují také návštěníkům přirozený stín.

Návštěvníkům pláže Porto Roma jsou k dispozici lehátka a slunečníky, v okolí pláže funguje také několik taveren, včetně specializovaných rybích taveren. Nachází se tu malý rybářský přístav Porto Roma, lze si tu také zapůjčit čluny a katamarány pro lodní výlety. Vodní sporty se v této zátoce neprovozují, jedná se o velmi klidné prostředí bez diskoték a nočních barů - více zábavy a služeb naleznete např. na nedaleké pláži Agios Nikolaos. Turisté se mohou ubytovat jak v přilehlé vesničce nebo v nedalekém turistickém letovisku Vassilikos.

V oblasti kolem letoviska Vassilikos se nachází hned několik krásných pláží. Na severu sousedí pláž Porto Roma například s oblíbenou a živou písečnou pláží Agios Nikolaos či s malou a příjemnou pláží Plaka. Směrem na jih můžete navštívit například překrásnou písečnou pláž Gerakas nebo pláž Dafni.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Plaka

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Laganas, Pláž Limnionas (Porto Limnionas), Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Zoro, Pláž Tsilivi

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám