Pláže na ostrově Zakynthos

Hlavní strana -Zakynthos -Pláže -Porto Stenitis

Pláž Porto Stenitis - ostrov Zakynthos

Porto Stenitis

Záliv se skalnatou pláží Porto Stenitis se nachází v severozápadní části řeckého ostrova Zakynthos, cca 33 km severozápadně od hlavního města Zante. V zálivu kotví rybářské lodě a díky průzračnému moři je to ideální místo pro potápění.

Zakynthos, Porto Stenitis na mapě Google maps

Porto Stenitis je úzký záliv ve skalách, typický pro západní pobřeží ostrova Zakynthos. Jedná se o čiště přírodní místo bez turistického zázemí v podobě baru, lehátek či slunečníků. Nenachází se tu ani klasická pláž, spíše skalnaté svahy, které se v některých místech svažují do moře více pozvolna a vytvářejí místa vhodnější k odpočinku a ke koupání. Díky křišťálově čisté vodě a zajímavým skalním útvarům, schovaným pod mořskou hladinou, je Porto Stenitis vyhledávané především milovníky potápění a šnorchlování.

Pláž Porto Stenitis patří mezi odlehlá místa ostrova Zakynthos a dokonce se může stát, že i v hlavní turistické sezoně tu budete sami. Po souši se lze k Porto Stenitis dostat z nedaleké vesničky Maries, která leží cca 5 km východním směrem. Asfaltová silnice se však poslední kilometr před zálivem mění ve štěrkovou cestu, přístup k pláži je proto obtížnější. Další možností, snad i pohodlnější, je zapůjčit si loďku nebo člun a do zálivu se vydat směrem od moře.

V zálivu Porto Stenitis kotví především rybářské lodě. Menší výletní lodě a čluny se naopak shromaždují v nedalekém zálivu Porto Vromi, odkud vyplouvají k nejžádanějším turistickým cílům ostrova Zakynthos - podél krásného skalnatého západního pobřeží k pláži Navagio (neboli také pláži Ztroskotání) či k modrým jeskyním.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Porto Vromi

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Laganas, Pláž Limnionas (Porto Limnionas), Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Zoro, Pláž Tsilivi

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám