Letoviska ostrova Zakynthos

Tsilivi - ostrov Zakynthos

Tsilivi

Velmi oblíbené přímořské letovisko Tsilivi leží u východního pobřeží řeckého ostrova Zakynthos, cca 6 km severně od hlavního města Zakynthos. Rušné turistické středisko je obklopeno příjemným prostředím okolní zelené přírody, olivovníků a vinic.

Zakynthos, Tsilivi na mapě Google maps

Turistické středisko Tsilivi

Turistické letovisko Tsilivi patří v současnosti k nejoblíbenějším lokalitám na ostrově Zakynthos. Poměrně rušné letovisko s množstvím nejrůznějších obchůdků, taveren a barů si však stále udržuje svoji pohodovou atmosféru, přiléhá k němu krásná písčitá pláž a obklopuje ho poklidná příroda, která pomáhá zdejšímu okolí uchovat si klasický řecký ráz. Někdy se namísto "Tsilivi" používá také název letovisko Planos (většinou se jako Planos označuje severní, resp. západní část letoviska Tsilivi, ale je běžné, že se tato pojmenování zaměňují jedno za druhé).

Prázdninové středisko Tsilivi se rozprostírá u východního pobřeží ostrova Zakynthos, pouhých 6 km od hlavního města Zakynthos a má tak výbornou polohu pro ty, kteří by rádi poznali blíže hlavní město Zante s jeho krásnými památkami, kulturou i zábavou a obchůdky. Zároveň se však nachází v již klidnější oblasti, s menšími okolními vesničkami Planos, Tragaki či Sarakinado.

Tsilivi je plně vybavené turistické středisko s ubytovacími kapacitami, obchody, restauracemi i bary. Fungují tu půjčovny aut, bankomaty, lékárna a v hlavní turistické sezoně bývá k dispozici i lékař. Turisté si mohou vybírat z několik krásných hotelů, soukromých apartmánů i luxusních vilek. Tsilivi patří mezi rušnější letoviska ostrova Zakynthos, v centru letoviska se nachází i několik barů, ale vášniví milovníci nočního života míří z letoviska především do blízkého města Zakynthos nebo do živého střediska Laganas.

V severozápadní části letoviska leží Tsilivi Water Park, oblíbený vodní park s mnoha tobogány, skluzavkami a vodními herními prvky pro děti i dospělé. Milovníkům této zábavy můžeme doporučit také větší vodní park Zante Water Village u vesničky Sarakinado (cca 7 km jihozápadně od letoviska Tsilivi). Velmi oblíbenou atrakcí v Tsilivi je i Minigolf Fantasy, netypické a zajímavé minigolfové hřiště s protékající říčkou a zelenými prvky.

Pláž Tsilivi a další blízké pláže

K prázdninovému letovisku Tsilivi přiléhá více než 600 m dlouhá, písečná až písečno-oblázková pláž Tsilivi. Nejen rodiny s dětmi oceňují zejména azurové moře a pozvolný vstup do vody. Za svoji čistotu, vybavenost a kvalitu vody bývá pláž Tsilivi pravidelně oceňována tzv. modrou vlajkou EU. Pláž Tsilivi je organizovaná, s výborným turistickým zázemím i širokou nabídkou vodních sportů. V jejím okolí se nachází také několik plážových barů a taveren. Severní polovina pláže Tsilivi se někdy označuje také samostatně jako pláž Planos.

Severní konec pláže Tsilivi (resp. pláže Planos) ohraničuje tzv. mys Gaidaros, romantické místo s malým přístavem s rybářskými čluny a starou benátskou strážní věží, která má unikátní pyramidovou střechu.

Překročíme-li mys Gaidaros, severně od pláže Tsilivi leží menší písčitá pláž Bouka, s lehátky a slunečníky a s pozvolným vstupem do moře. V okolí pláže se nachází také několik tradičních taveren, ale nejsou tu provozovány žádné vodní sporty a celkově pláž Bouka patří mezi klidná a nepřeplněná místa. Dále na sever podél východního pobřeží ostrova dojdeme na další písčitou pláž Gaidaros. Provozován je tu stejnojmenný plážový bar, ke kterému patří několik lehátek a slunečníků.

Pro koho je středisko Tsilivi vhodné

Prázdninové letovisko Tsilivi je s oblibou navštěvováno turisty všech věkových kategorií. Hlavními výhodami této lokality jsou příjemná písečná pláž s azurovým mořem, velmi dobré turistické zázemí letoviska i blízkost hlavního města Zante. Rodiny s dětmi navíc oceňují dostupnost lékařské péče, pozvolný vstup do moře a klidné okolí letoviska. Okolní olivové háje a vinice jsou ideální pro pěší procházky, lze si zapůjčit také kolo nebo si domluvit vyjížďku na koních.

Turistické středisko Tsilivi se nachází cca 9 km od zakynthoského letiště a cca 5 km od hlavního města Zakynthos. Hlavní město je z letoviska Tsilivi dostupné místní autobusovou dopravou.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Akrotiri, Bochali, Město Zakynthos (Chóra), Tragaki

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Nikolaos, Agios Sostis, Alykes, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limni Keri, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám