Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Kommeno - ostrov Korfu

Kommeno

Menší přímořské letovisko Kommeno leží ve východní části řeckého ostrova Korfu, cca 11 km od hlavního města podél pobřeží směrem na sever.

Korfu, Kommeno na mapě Google maps

Letovisko Kommeno je zasazeno do kopcovitého terénu, ale obklopuje ho krásná zelená příroda. Leží vysoko nad mořem a tak se vám při příjezdu naskytne nádherný výhled na mořské pobřeží i na malý kostelík Ypapanti, který se nachází přímo u moře. Svým vzhledem je podobný klášteru Vlacherna v Kerkyře.

Letovisku dominují dva velké a velmi moderní resorty Gecotel a Eva Palace, stojící nad sebou v kopci. Kromě nich je tu turistům k dispozici i několik apartmánů k pronájmu. Mimo tyto resorty je ale oblast poměrně prázdná a letovisko bychom tak doporučili spíše klidnějším povahám.

Přístup k pláži je trochu namáhavější, neboť musíte sestoupit dlouhé a poměrně strmé schody, abyste se dostali z letoviska dolů k pobřeží. Pláž pokrývají oblázky a obklopuje ji krásné modré moře. Pláž je oceněna modrou vlajkou za čistotu. Je tu hezké koupání a šnorchlování a provozují se zde vodní sporty.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Dassia, Gouvia, Ipsos, Kontokali

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám