Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Pláže -Agios Gordis

Pláž Agios Gordis - ostrov Korfu

Agios Gordios

Agios Gordis

Krásná písečná pláž Agios Gordis leží v západní části řeckého ostrova Korfu, obklopená zelenou a kopcovitou přírodou. Její vzdálenost je cca 19 km jihozápadně od hlavního města.

Korfu, Agios Gordis na mapě Google maps

Pláž Agios Gordis je písečná a místy ze dna vystupují větší kameny. Na jižním konci pláže ční z moře vysoká skála, která nese jméno "Dračí zub". Terén pobřeží je tu trochu divočejší, což ocení zejména milovníci potápění a šnorchlování, kteří mohou obdivovat krásné podmořské skalní útvary. Pláž je oblíbená i mezi windsurfaři. Za svoji čistotu a vybavenost získala i ocenění Modré vlajky EU.

Pláž Agios Gordis je dlouhá a poměrně prostorná, turistům je tu k dispozici plážový servis v podobě lehátek, slunečníků a sprch. Pláž lemuje řada útulných taveren, ve kterých si můžete pochutnat na výborných řeckých pokrmech nebo se osvěžit lahodným nápojem.

Pláž tvoří součást malého, ale krásného letoviska Agios Gordis, které se nalézá v kopcích pokrytých svěží zelení. V okolí letoviska se nacházejí další menší pláže, které jsou více skryté a nabízejí tak návštěvníkům větší soukromí.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Gialiskari (Yaliskari), Pláž Kontogialos, Pláž Paramonas (Paramones)

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám