Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Letoviska -Agios Gordis

Agios Gordis - ostrov Korfu

Agios Gordios

Agios Gordis

Pěkné a klidné letovisko Agios Gordis leží na západním pobřeží řeckého ostrova Korfu, cca 17 km jihozápadně od hlavního města Korfu (Kerkyra).

Korfu, Agios Gordis na mapě Google maps

Malebné prázdninové letovisko Agios Gordis se rozprostírá v kopcích pohoří Agios Deka, přímo u pobřeží. Je dobře turisticky vybaveno, návštěvníci mohou využívat služeb několika příjemných taveren podávajících chutná řecká jídla, rozličných obchůdků, kaváren, barů i půjčoven automobilů a motorek nebo bankomatu. Většina turistického ruchu se v letovisku soustředí na promenádu, vedlejší malé uličky jsou už velmi klidné.

Velká část zdejších ubytovacích kapacit leží ve svahu a nabízí tak nádherný výhled na pobřeží a mořské dálky. Na druhou stranu, terén není příliš vhodný pro turisty se sníženou pohyblivostí. Vybírat si můžete z krásných hotelů, penzionů i jednotlivých apartmánů, něteré z nich ale vylučují rodiny s malými dětmi (jsou určené pro osoby starší 18 let).

K letovisku příléhá pěkná malá pláž Agios Gordis, pokrytá zlatavým pískem. Pláž je plně vybavena, několik taveren a barů nalezneme i v její těsné blízkosti. Z mořského dna ale sem tam vystupují větší kameny a vyčnívá tu dokonce jedna větší skála, které se říká "Dračí zub".

Je to spíše klidné a tiché letovisko, za většími možnostmi zábavy nebo za rušnějším nočním životem doporučujeme vyrazit do větších letovisek. Díky své krásné okolní přírodě se místo hodí spíše pro romantické procházky a pěší výlety. Někteří jej také volí jako dobrý výchozí bod pro poznání krás celého ostrova. Zajímavým tipem na výlet může být návštěva velkého vodního parku v nedalekém letovisku Agios Ioannis.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Agia Deka (Agii Deka), Gialiskari (Yaliskari), Vouniatades

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám