Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Pláže -Gialiskari (Yaliskari)

Pláž Gialiskari (Yaliskari) - ostrov Korfu

Gialiskari (Yaliskari)

Malebná písečná pláž Gialiskari (nebo také Yaliskari) leží ve stejnojmenném zálivu v západní části řeckého ostrova Korfu. Její vzdálenost je cca 15 km jihozápadně od hlavního města Korfu (Kerkyra).

Korfu, Gialiskari (Yaliskari) na mapě Google maps

Záliv Gialiskari (Yaliskari) je opravdu kouzelným místem s vysokými kopci, porostlými borovicemi a jinou zelení, které krásně kontrastují s křišťálově čistou a azurově modrou vodou moře. V objetí těchto skal leží pláž Gialiskari, převážně písčitá pláž, na některých místech ale spíše štěrkovitá až kamenitá. Jednotlivá skaliska vyčuhují i z mořské hladiny.

Pláž je částečně organizovaná, turisté si tu mohou pronajmout lehátka a slunečníky, které naleznou na malé vybetonované ploše u jejího jižního konce. Lze si tady vypůjčit i šlapadla nebo loďky. Dostanete-li chuť na malou svačinku nebo osvěžující nápoj, ochutnejte kuchyni malé taverny, nacházející se přímo u pláže. U jídla si můžete vychutnat i nádherný výhled na celý záliv.

Pláž je součástí stejnojmenného letoviska Gialiskari (Yaliskari), malého a velmi klidného letoviska, ve kterém se cestovní ruch teprve pomalu rozvíjí. Jednotlivé hotely se nacházejí ve svahu a nabízejí tak často i překrásný výhled. Mimo centrum letoviska je ale bohužel místo spíše zanedbané, i s větším množstvím černých skládek.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Gordis, Pláž Kontogialos, Pláž Pelekas

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám