Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Pláže -Kontogialos

Pláž Kontogialos - ostrov Korfu

Konto Gialos

Krásná písečná pláž Kontogialos leží v západní části řeckého ostrova Korfu, v blízkosti prázdninového letoviska Pelekas. Její vzdálenost je cca 13 km západně od hlavního města.

Korfu, Kontogialos na mapě Google maps

Pláž Kontogialos se dostala do širšího povědomí turistů v 60. letech minulého století, kdy se stala vyhledávaným cílem tzv. hippies. I dnes je pláž velmi oblíbená, a to jednak pro svoji ideální polohu i krásné okolní prostředí. Kontogialos se nachází na západním pobřeží ostrova Korfu, přes pevninu přímo naproti hlavnímu městu Kerkyra, které tak máte opravdu na dosah. A přitom si můžete užívat nerušené lenošení na pláži pokryté zlatým hřejivým pískem a chráněné olivovými háji a borovicovými porosty.

Jemný písek pokračuje z pobřeží i po mořském dně a díky mělkému moři je Kontogialos oblíbená u rodin s malými dětmi. Pláž Kontogialos si zachovává svůj přirozený ráz, na druhou stranu zde turisté naleznou vše potřebné. K dispozici je návštěvníkům plážový servis včetně lehátek a slunečníků, plážových sprch i stánků s občerstvením.

Zahrát si tu můžete plážový volejbal a ti odvážnější mohou využít i nabídku adrenalinových vodních sportů (např. windsurfing nebo vodní lyžování). Za svoji čistotu a vybavenost byla pláž oceněna tzv. modrou vlajkou EU.

Pláž leží v těsné blízkosti stejnojmenné malé řecké vesničky Kontogialos, přes kterou jezdí autobusové linky do ostatních turistických středisek. Nedaleko se rozprostírá přímořské letovisko Pelekas vyhlášené svojí krásnou vyhlídkou s názvem "Kaisers Throne" ("Císařský trůn").

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Gordis, Pláž Gialiskari (Yaliskari), Pláž Glyfada, Pláž Myrtiotissa (Mirtiotissa), Pláž Pelekas

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám