Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Pláž Nissaki - ostrov Korfu

Nissaki

Krásná písčito-oblázková pláž Nissaki leží v severovýchodní části řeckého ostrova Korfu, cca 22 km severně od hlavního města.

Korfu, Nissaki na mapě Google maps

Pláž Nissaki patří k nejkrásnějším plážím na řeckém ostrově Korfu, a to i díky jejímu příjemnému okolnímu prostředí. Pláž je součástí stejnojmenné vesničky Nissaki, která se nachází u východního pobřeží mezi turistickými letovisky Barbati a Kalami. Vesničku i samotnou pláž obklopují svěží zelené kopce, které celou zátoku chrání před silnými větry. Oblast leží mimo hlavní silnici a je tak opravdu velmi klidná, úzce spojená s přírodou.

Nissaki je malá pláž, pokrytá směsí písku a oblázků. V části klesá pláž pod mořskou hladinu velmi pozvolna a rády si tu hrají malé děti. Hlubší část moře využívají naopak potápěči. Díky křišťálově čisté vodě lze snadno pozorovat zdejší čilý podmořský život a návštěvníci se tu s oblibou věnují šnorchlování. Čistota pláže a moře byla oceněna i tzv. modrou vlajkou EU.

Funguje tu také škola potápění a se zkušenými instruktory se tak můžete ponořit i do větších hloubek zátoky. Lze si pronajmout i člun a prozkoumat malé zátoky v blízkém okolí, které vám poskytnou dostatek klidu a soukromí. Na pláži je turistům k dispozici plážový servis v podobě lehátek a slunečníků.

V blízkosti pláže se nachází starý přístav a několik chat místních rybářů, kteří dodávají své čerstvé úlovky do zdejších taveren a restuarací. Jedna z větších plážových taveren má i prostornou terasu, na které si můžete vychutnat místní speciality a pozorovat život na pláži.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Barbati, Pláž Kaminaki, Pláž Krouzeri

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám