Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Pláže -Myrtiotissa (Mirtiotissa)

Pláž Myrtiotissa (Mirtiotissa) - ostrov Korfu

Myrtiotissa (Mirtiotissa)

Kouzelná písečná pláž Myrtiotissa (Mirtiotissa) se nachází na západním pobřeží řeckého ostrova Korfu, v jeho střední části, cca 17 km západně od hlavního města.

Korfu, Myrtiotissa (Mirtiotissa) na mapě Google maps

Malebná, částečně nudistická pláž Myrtiotissa leží v příjemném prostředí okolních zelených kopců a skalisek. Pokrývá ji zlatavý písek a omývá ji křišťálově čistá voda Jónského moře. Pláž není příliš vybavená, naleznete zde však několik lehátek a slunečníků, na kterých se dá příjemně odpočívat. Jižně podél pobřeží se nachází další krásná pláž Glyfada.

Myrtiotissa získala svůj název podle kláštera zasvěceného panně Marii, tyčícího se na skále nad pláží a fungujícího i v současnosti. K pláži a posléze i do kláštera vede velmi příkrá a úzká cesta, která je sice místy vybetonovaná a sjízdná, jsou tu však úseky plné kamenů a výmolů. Často bývá ucpaná auty těch, kteří i přes varování zvolili tuto variantu a vydali se nahoru po čtyřech kolech. Doporučujeme tak auto nechat zaparkované nad pláží a dál se vydat pěšky. Cestou můžete navštívit jednu ze tří zdejších taveren, které se nacházejí mezi pláží a klášterem, a pochutnat si tu na skvělém řeckém jídle nebo si vychutnat šálek kávy.

Procházka ke klášteru může být velmi uklidňující a stejně tak i jeho návštěva. K vidění tu jsou především zajímavé ikony. Datum založení kláštera je neznámé, na místě se dochovaly pouze zápisky, které zde v roce 1913 objevil mnich Amvrosios Paktitis (sloužil tu v letech 1892-1956). V zápiskách je zmiňován jistý mnich Daniel, který pocházel z Persie a přijal křesťanství. Údajně dostal ve snu příkaz založit klášter v místě malé jeskyně, kde mnich objevil ikonu panny Marie.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Ermones, Pláž Gialiskari (Yaliskari), Pláž Glyfada, Pláž Kontogialos, Pláž Pelekas

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám