Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Pláže -Porto Timoni

Pláž Porto Timoni - ostrov Korfu

Porto Timoni

Překrásná, tzv. dvojitá pláž Porto Timoni leží v severozápadní části řeckého ostrova Korfu, cca 36 km severozápadně od hlavního města.

Korfu, Porto Timoni na mapě Google maps

Porto Timoni je nádherná pláž, pořád ale spíše méně známá, protože je dobře ukrytá v okolní husté zelené přírodě. Naleznete ji v blízkosti malé, tradiční řecké vesničky Afionas. Ta leží vysoko v kopcích a k pláži Porto Timoni z ní vede úzká a náročná cesta. Doporučujeme proto dobrou obuv, cesta je poměrně strmá a občas musíte překonat i skalnaté vrcholky. Za svoji námahu ale budete odměněni a cestou se vám bude postupně otevírat pohled na krásnou zátoku a jedinečnou pláž Porto Timoni.

Druhou a pohodlnější možností, jak se k pláži dostat, je pronajmout si loďku na stejnojmenné pláži nedalekého letoviska Agios Georgios (Pagon).

Pláž Porto Timoni patří mezi tzv. dvojité pláže, tedy pláže, které moře omývá ze dvou stran. A na ostrově Korfu není jedinou, v severozápadní části ostrova leží také pláž Glyko (Limni), izolovaná kamenitá pláž spojující malinkatý ostrůvek se zbytkem pevniny.

Jedná se o úzký pruh pobřeží, uprostřed porostlý stromy a z každé strany se nořící do jiné zátoky. V podstatě se jedná o dvě odlišné pláže, jedna je spíše oblázková, druhá zase písčitá, a co je zajímavé, že i každá z těchto zátok má jinou teplotu vody i trochu odlišnou barvu moře. Občas se můžeme setkat s tím, že větší pláž je nazývána Porto Timoni a té menší se říká Limni.

Porto Timoni je čistě přírodní a neorganizovaná pláž, je tedy potřeba dbát na to, abyste s sebou měli dostatek tekutin i jídla. Vzhledem k náročnějšímu výšlapu při cestě zpátky, doporučujeme také vyjít s dostatečným předstihem, aby vás při cestě nezastihla tma. Pokud pláž navštívíte loďkou (nebo taxi člunem), můžete si tu ještě vychutnat dechberoucí západ slunce.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Georgios Pagon, Pláž Agios Stefanos Avliotes (západ), Pláž Arillas

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám