Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Letoviska -Agios Georgios Pagon

Agios Georgios Pagon - ostrov Korfu

Armenadon

Agios Georgios Pagon

Středně velké přímořské letovisko Agios Georgios Pagon, nazývané také Armenadon, leží v severozápadní části řeckého ostrova Korfu, cca 32 km severozápadně od hlavního města. Je to příjemné městečko s veškerým potřebným turistickým servisem.

Korfu, Agios Georgios Pagon na mapě Google maps

Letovisko Agios Georgios Pagon obklopuje kopcovitý terén, který je porostlý bujnou vegetací. A ačkoliv patří mezi větší turistická střediska, přesto je velmi klidné. K letovisku náleží stejnojmenná dlouhá a organizovaná písčitá pláž.

Podél pláže se nachází několik luxusních hotelů, které svým návštěvníkům poskytují maximální komfort a pohodlí, a také několik dalších apartmánů. Dovolenou vám tu zpříjemní i několik taveren podávajících vynikající řecká i mezinárodní jídla. V jejich přátelské atmosféře se dá snadno zapomenout na každodenní stres. Po zavírací době restaurací můžete ještě zamířit do baru a strávit tu večer u moderní či řecké hudby a třeba sklenky místního vína, které se na Korfu hojně pěstuje.

Ve městě můžete využít i služeb několika supermarketů s různým zbožím. Příznivci aktivní dovolené ocení malou cestovní kancelář, kde si lze koupit např. příjemný výlet lodí k okolním ostrovům, a půjčovnu aut a motorek, díky kterým se dá prozkoumávat bližší i vzdálenější okolí.

Z pláže vyplouvají malé taxi čluny k pláži Porto Timoni pod sousední vesnicí Afionas. Ta je navštěvovaná především kvůli své izolované poloze zajišťující návštěvníkům klid a soukromí. 

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Afionas, Agios Stefanos Avliothes (západ), Arillas, Lakones, Paleokastritsa

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám