Letoviska ostrova Kos

Kamari - ostrov Kos

Kamari

Přístavní letovisko Kamari se nachází v jihozápadním cípu ostrova, na pobřeží zálivu Kefalos. Od hlavního města Kos je vzdáleno cca 40 km. Mezi turisty si získala oblibu především pláž Kamari s krásným výhledem na záliv a s několika skvělými tavernami.

Kos, Kamari na mapě Google maps

Letovisko Kamari

Přímořské letovisko Kamari zaznamenalo v poslední době znatelný rozvoj v oblasti cestovního ruchu. Stále však patří ke klidnějším střediskům, jezdí sem především rodiny a senioři. Městečko disponuje dobrou turistickou vybaveností, naleznete zde spoustu restaurací i obchodů.

Kamari slouží jako přístav i pro sousední větší letovisko Kefalos, které se rozprostírá do hornatého vnitrozemí ostrova.

Pláž Kamari

Záliv Kefalos s místními vyhlášenými plážemi Kamari, Kefalos, Camel a Agios Stefanos patří k velmi kouzelným a často fotografovaným místům na ostrově Kos. Pozornost přitahuje hlavně malý ostrůvek uprostřed zálivu, jmenuje se Kastri a stojí na něm jediná stavba, kostelík s modro-bílým nátěrem. K ostrůvku se dá z pláže dobře doplavat a podmořské útesy kolem něj jsou bohaté na podmořský život.

Kamari je krásná písčitá pláž, dlouhá asi 3 km, vybavená lehátky a slunečníky i provozovnou vodních sportů. Moře bývá v zálivu Kefalos trochu chladnější, v horkých letních dnech je tak koupání ve zdejších vodách příjemně osvěžující. Turisté se také rádi věnují šnorchlování i surfingu.

V okolí pláže se nachází několik výborných taveren s nabídkou tradičních řeckých jídel i specialit z ryb.

Další turistické cíle na ostrově Kos

Letoviska v blízkém okolí: Kefalos

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Kos: Kardamena, Kefalos, Marmari, Město Kos, Tigaki

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám