Památky na ostrově Kréta

Hlavní strana -Kréta -Památky -Kostel Four Witnesses

Kostel Four Witnesses - ostrov Kréta

Four Martyrs Church

Kostel Four Witnesses

Nádherný kostel Four Witnesses (nebo také Four Martyrs) patří řecké pravoslavné církvi a i v současnosti se tu pravidelně konají bohoslužby. Kostel se nachází u severního pobřeží řeckého ostrova Kréta, přímo v jednom z jeho největších měst Rethymno.

Kréta, Kostel Four Witnesses na mapě Google maps

Kostel Four Witnesses, častěji možná známý pod jménem Four Martyrs Church (v řečtině poté "Tesseris Martyres"), je jednou z krásných církevních památek úžasného historického města Rethymno. Název kostela "čtyř mučedníků" odkazuje ke čtyřem statečným krétským mužům, kteří obětovali životy pro svoji víru a odmítli konvertovat k islámu, když se Kréta dostala pod tureckou nadvládu. Jmenovali se Aggelis, Emmanouil, Georgios and Nikolaos.

Kostel Four Witnesses stojí v těsné blízkosti Městské zahrady a brány Guora, která je jedním z hlavních vchodů do Starého města Rethymno. Tito čtyři mučedníci byli v roce 1824 popraveni právě u brány Guora, v blízkosti místa, kde dnes kostel stojí.

Současná podoba kostela Four Martyrs pochází z roku 1975 a impozantním dojmem nepůsobí pouze zvenku, ale i v interiéru, který je bohatě zdoben nádhernými nástěnnými malbami i nevšedním nábytkem, včetně krásných lustrů. Kostel je aktivní a pravidelně se tu konají mše i bohoslužby, vedení kostela proto návštěvníky prosí, aby věřící při těchto církevních službách nerušili a uvnitř kostela nefotografovali.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Nejoblíbenější památky na ostrově Kréta: Agia Triada (archeologické naleziště), Archeologické muzeum Heraklion, Festos (archeologické naleziště), Gortys (archeologické naleziště), Klášter Arkadi, Knossos (archeologické naleziště), Kostel Four Witnesses, Pevnost Fortezza (Rethymno), Pevnost Frangokastello, Pevnost Spinalonga, Větrné mlýny na Lasithi Plateau

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám