Pláže na ostrově Santorini

Pláž Kambia - ostrov Santorini

Kambia

Klidná, pěkná pláž Kambia s křišťálově čistou vodou leží na jižním pobřeží řeckého ostrova Santorini, cca 14 km jihozápadně od hlavního města Fira.

Santorini, Kambia na mapě Google maps

Pláž Kambia je méně známá pláž, trochu skrytá před očima návštěvníků. Leží ale v turisticky oblíbené oblasti jižního pobřeží, mezi plážemi Red Beach (Červená pláž) a White Beach (Bílá pláž), které jsou proslulé zbarvením svého povrchu a okolních skal. Z pláže Kambia dohlédnete na Červenou pláž a můžete spatřit i krásný maják Akrotiri (Faros). Pláž se nachází jen nedaleko od významného archeologického naleziště Akrotiri.

Kambia je klidná pláž, obklopená skalami, které poskytují ochranu před větrem ze severu i přirozený stín. Fouká-li z jihu nebo jihovýchodu, je pláž naopak hodně větrná a pobyt zde není příjemný. Její povrch tvoří oblázky, místy i větší a ostřejší kameny, doporučujeme proto boty do vody. Moře je tu ale nádherně čisté.

K dispozici je tu turistům několik lehátek se slunečníky a úžasná malá rodinná taverna. Určitě si objednejte jídlo z ryb nebo nějakých jiných mořských živočichů, protože vše majitelé připravují z čerstvých úlovků (většinou i z vlastních).

Pláž je dostupná na kole i autem, odbočkou ze silnice vedoucí z městečka Akrotiri do Farosu. Pohled na červeně zářící skály v dálce láká, a tak se někteří rozhodnou z pláže Kambia dojít na Červenou pláž pěšky. Dá se to, ale cesta je trochu náročnější. Trvá asi půl hodinky a očas butede muset pravděpodobně překonat i uvolněné kameny.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Pláže v blízkém okolíPláž Akrotiri, Pláž Black Beach, Pláž Kaminia, Pláž Mesa Pigadia, Pláž Red Beach, Pláž White Beach

Nejoblíbenější pláže na ostrově Santorini: Pláž Kamari, Pláž Monolithos, Pláž Perissa, Pláž Perivolos, Pláž Red Beach, Pláž Vlychada

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám