Letoviska ostrova Zakynthos

Korithi - ostrov Zakynthos

Korithi

Malá horská vesnička Korithi se rozkládá v severním výběžku řeckého ostrova Zakynthos, cca 33 km severozápadně od hlavního města Zante. V blízkosti vesničky se nachází starý kamenný maják Skinari a známé zakynthoské modré jeskyně.

Zakynthos, Korithi na mapě Google maps

Malá obec Korithi se rozprostírá v zelené horské krajině, s úžasným výhledem na modré dálky Jónského moře, které obklopuje řecký ostrov Zakynthos. Vesničku nalezneme v severní části ostrova, nedaleko od jeho pobřeží. Korithi je malé letovisko s méně než sto stálými obyvateli, známé především pro svoji bohatou flóru i faunu. Vyskytují se tu i vzácné druhy rostlin, typické právě pro ostrov Zakynthos.

Letovisko Korithi je ideálním výchozím bodem pro poznávání krás severní části ostrova Zakynthos. Disponuje menšími ubytovacími kapacitami, zejména menšími vilkami s možností pronájmu jednotlivých apartmánů a studií. Zhruba 2 km jižním směrem od Korithi se nachází známé letovisko s přístavem Agios Nikolaos, ze kterého vyplouvají lodě a čluny do nejrůznějších směrů a pořádá se odtud množství lodních výletů.

Při severním pobřeží ostrova Zakynthos se nacházejí tzv. modré jeskyně, nádherný přírodní úkaz světlých vápencových skal a světélkujícího tyrkysového moře. Ty nejznámější a nejkrásnějí modré jeskyně leží mezi přístavem Agios Nikolaos a mysem Skinari (nejsevernější výběžek ostrova) a jsou dostupné pouze moře. Jediné modré jeskyně dostupné z pevniny nalezneme u mysu Skinari, pod starými větrnými mlýny, od nichž vedou schody dolů k pobřeží. Severní mys se starým kamenným majákem Skinari (z r. 1897), který byl prohášen za chráněnou památku, leží cca 3 km severním směrem od Korithi.

Lodě vyplouvající z přístavu Agios Nikolaos míří také do zátoky Navagio, která je známá také jako zátoka Ztroskotání a stala se jedním z nejvýraznějších symbolů ostrova Zakynthos. Uprostřed pláže Navagio leží v písku vrak staré pašerácké lodě, k němuž se váže legenda o jejím ztroskotání. Pláž je dostupná pouze z moře, ale zátoku Navagio si lze prohlédnout také seshora z vysokých útesů - vyhlídka se nachází cca 13 km jihozápadním směrem od letoviska Korithi.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Agios Nikolaos

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Nikolaos, Agios Sostis, Alykes, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limni Keri, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám