Výlety na ostrově Zakynthos

Hlavní strana -Zakynthos -Výlety -Byzantské muzeum

Byzantské muzeum - ostrov Zakynthos

Zakynthoské muzeum

Byzantské muzeum

Byzantské muzeum, známé také jako Zakynthoské muzeum, se nachází v hlavním městě řeckého ostrova Zakynthos. Muzeum spravuje rozsáhlou a jedinečnou sbírku historických předmětů pocházejících z různých částí ostrova i historických období.

Zakynthos, Byzantské muzeum na mapě Google maps

Byzantské muzeum (Byzantine Museum nebo také Musio Byzantiko) se nachází na Solomově náměstí (Platía Solomoú), které je nejen největším náměstím hlavního města Zante, ale zároveň i celého ostrova. Byzantské muzeum tvoří jednu z hlavních dominant města Zakynthos, a i proto se mu jednoduše říká jen Zakynthoské muzeum.

Současná podoba Byzantského muzea pochází z 2. poloviny 20. století a vyniká velmi působivou architekturou. Byzantské muzeum vyrostlo na místě původního muzea, které bylo zničeno během devastujícího zemětřesení roku 1953. Budova má dvě rozlehlá patra a veřejnosti byla poprvé otevřena v roce 1960.

Rozsáhlá expozice muzea zahrnuje nádherná díla a předměty pocházející z různých historických epoch ostrova. Tvoří je především náboženské artefakty, vzácné ikony i krásné nástěnné malby a obrazy. Návštěvní trasa začíná byzantskými ikonami vytesanými do dřeva, v dalších místnostech může poté návštěvník obdivovat původní fresky z 15. až 17. století až dojde k výstavě obrazů a maleb od umělců 18. století (např. Doxaras, Koutouzis, Damaskinos či Kantouni). Zvláštní význam má muzeum také v tom, že díky zdejším malbám a modelům mohou turisté porovnat, jak vypadalo město před velkým zemětřesením roku 1953 a po jeho následné obnově.

V současné době plní muzeum i roli společenské instituce a pořádají se tu různé výstavy, besedy a vernisáže. Byzantské muzeum je otevřeno denně, kromě pondělí.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Tipy na výlety na ostrově Zakynthos: Hlavní město Zakynthos, Marathonisi (Želví ostrov), Modré jeskyně (Blue Caves), Lisovna a muzeum Aristeon, Olympie, Vinařství Callinico, Vodní park Zante Water Village (Sarakinado), Vrak lodi (pláž Navagio)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám