Výlety na ostrově Zakynthos

Hlavní strana -Zakynthos -Výlety -Vyhlídka Pikas

Vyhlídka Pikas - ostrov Zakynthos

Vyhlídka Pikas

Vyhlídka Pikas se nachází u severovýchodního pobřeží ostrova Zakynthos a patří k nejoblíbenějším vyhlídkovým místům tohoto krásného řeckého ostrova.

Zakynthos, Vyhlídka Pikas na mapě Google maps

Nádherné vyhlídkové místo Pikas leží na skalnatém pobřeží v severovýchodní části ostrova Zakynthos, přímo u hlavní silnice, zhruba 21 km od hlavního města Zante. Z vysokého kopce lze dohlédnout opravdu daleko, severním směrem se rozkládá členité pobřeží ostrova se skalnatými výběžky a malými zátokami a jižním směrem lze pozorovat oblíbená letoviska Alykes a Alykanas s jejich krásnými písečnými plážemi, která odtud mají turisté jako na dlani. Velmi dobře je vidět i tamní solné jezero.

V blízkosti vyhlídky Pikas se nacházejí tzv. přírodní lázně Xigia, tedy pláž Xigia, která je specifická přítomností sirných i minerálních pramenů. Pláží Xigia můžeme v oblasti nalézt hned několik. Doporučujeme spojit koupání u pláže Xigia se zastávkou na vyhlídce Pikas a udělat si tak krásný výlet po přírodních zajímavostech ostrova Zakynthos. Naopak jižním směrem od vyhlídky se rozprostírají krásné a prostorné písčité pláže Alykes a Alykanas.

K dalším oblíbeným vyhlídkám ostrova Zakynthos patří například vyhlídka nad ikonickou pláží Navagio (zátokou Ztroskotání), taverny s vyhlídkami posazené na útesech Kampi, vyhlídka nad bílými skalami Myzithres nebo vyhlídka nad pláží Plakaki.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Tipy na výlety na ostrově Zakynthos: Hlavní město Zakynthos, Marathonisi (Želví ostrov), Modré jeskyně (Blue Caves), Lisovna a muzeum Aristeon, Olympie, Vinařství Callinico, Vodní park Zante Water Village (Sarakinado), Vrak lodi (pláž Navagio)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám