Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Perivoli - ostrov Korfu

Perivoli

Letovisko Perivoli tvoří malá vnitrozemská vesnička, která se rozprostírá v jižní části řeckého ostrova Korfu. Leží cca 35 km jihovýchodně od hlavního města.

Korfu, Perivoli na mapě Google maps

Perovilo je typická řecká vesnička, která má asi 1500 obyvatel, zabývajících se především zemědělstvím. Je lákavá tím, že i přes rozvíjející se turismus si zachovává svůj charakteristický vzhled. Kamenné domy a úzké uličky zasazené do zeleného, krásného přírodního prostředí s olivovníky a vinicemi.

Při procházce vesnicí narazíte na dvě kavárny, kde si lze vychutnat šálek kávy, čaje, popř. i něco malého k zakousnutí. Nachází se tu také několik obchodů s různým sortimentem zboží.

Perivoli leží na půli cesty k oběma břehům ostrova Korfu, k východnímu i k západnímu pobřeží jsou to zhruba 2 kilometry. V okolí vesnice se dají objevovat zajímavá místa, hezké pláže, malé rybářské přístavy, zátoky a další zákoutí, kde člověk najde soukromí. Chcete-li strávit čas na pláži, doporučujeme blízkou pláž Gardenos - krásnou, vybavenou a přesto klidnou pláž na západní (jižním) pobřeží ostrova.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Agios Georgios Argyradon, Argyrades, Lefkimi, Petriti

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám