Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Letoviska -Ano Korakiana

Ano Korakiana - ostrov Korfu

Ano Korakiana

Malá, tradiční vesnice Ano Korakiana leží v severní části vnitrozemí řeckého ostrova Korfu, cca 17 km severozápadně od hlavního města. Z vesnice přímo dýchá její historie a nalezneme tu i pozůstatky několika kostelů.

Korfu, Ano Korakiana na mapě Google maps

Poprvé byla vesnice osídlena v dobách středověku a dodnes si z této doby zachovala mnoho tradičních aspektů. Později se sem začaly stahovat převážně bohaté a šlechtické rodiny. I dnes zde můžeme vidět mnoho honosných sídel z 18. století. Vesnice nejvíce prosperovala v době britské nadvlády v 19. století, kdy vzkvétal obchod a následně i kultura.

Dnes v Ano Korakiana žije okolo jednoho tisíce obyvatel. Okolní krajina je kopcovitá, porostlá zelení a obklopená hustou přírodou s velkým množstvím olivovníků a cypřišů. Ve vesnici funguje jedna malá taverna s nabídkou výborných jídel a několik malých kaváren zasazených do malebných úzkých uliček. Z nejvyšších poloh je navíc úchvatný výhled na moře.

Zatoužíte-li po lenošení na pláži, nejblíže směrem k východnímu pobřeží se nacházejí turistická střediska a stejnojmenné pláže Ipsos a Pirgi.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Dassia, Ipsos, Skripero, Spartilas

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám