Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Letoviska -Gialiskari (Yaliskari)

Gialiskari (Yaliskari) - ostrov Korfu

Gialiskari (Yaliskari)

Menší a klidné letovisko Gialiskari (nebo Yaliskari) leží ve stejnojmenném zálivu v západní části řeckého ostrova Korfu. Jeho vzdálenost je cca 15 km jihozápadně od hlavního města.

Korfu, Gialiskari (Yaliskari) na mapě Google maps

Gialiskari je krásný zelený záliv v těsné blízkosti malé vesničky Kontogialos. Okolní kopce pokrývají borovice a jiné zelené keře, které se svažují až k samotné mořské hladině. Pláž Gialiskari je převážně písčitá, místy ale až kamenitá. Návštěvníci mohou využít lehátka a slunečníky k pronájmu, umístěné na konci pláže na vybetované ploše.

Přímo u pláže se nachází malebná taverna, ve které nabízejí tradiční řecká jídla i mezinárodní kuchyni. Ubytovací kapacity poté naleznete v okolních svazích, bývají většinou průměrné kvality, ale s úžasným výhledem na záliv a otevřené moře. K plážové taverně patří i malý domek, kde majitel pronajímá jednotlivé apartmány, ze kterých budete mít záliv jako na dlani.

Letovisko Gialiskari je velmi klidné, i když cestovní ruch se pomalu začíná rozvíjet i tady. Doporučujeme ho tak těm turistům, kteří míří za klidnou letní dovolenou a nevyhledávají adrenalinové vodní sporty, ani rušný noční život. V blízkosti se nachází větší letovisko Pelekas se známou vyhlídkou "Kaisers Throne" (Císřský trůn), či opačným směrem Sinarades, kde můžete navštívit Národopisné muzeum.

Bohužel musíme upozornit i na horší stránky této oblasti, a to především velké množství odpadků a černých skládek podél silnice vedoucí do hotelu a celkovou zanedbanost tohoto místa, vydáte-li se mimo centrum letoviska. Podniknete-li pěší výlet podél pobřeží od letoviska Pelekas směrem na jih, může vám ho znepříjemnit zápach z místní čistírny odpadních vod.

Chcete-li si tedy během své dovolené užívat procházky po blízkém okolí, Gialiskari nebudou tím vhodným místem. Ale když sem například připlujete na lodičce a strávíte na pláži nějaký čas, jistě nebudete zklamáni.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Agia Deka (Agii Deka), Agios Gordis, Ermones, Glyfada, Pelekas, Vatos

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám