Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Pláž Gialou - ostrov Korfu

Klidná a izolovaná, písčito-oblázková pláž Gialou leží na nejsevernějším výběžku řeckého ostrova Korfu. Její vzdálenost je cca 36 km severozápadně od hlavního města.

Korfu, Gialou na mapě Google maps

Gialou je poměrně dlouhá pláž, pokrytá pískem a malými oblázky, které pokračují i po mořském dně. Moře u severního pobřeží ostrova bývá krásně čisté, i když trochu chladnější. V létě tak svým návštěvníkům přináší příjemné osvěžení. Vstup do moře je v této oblasti zprvu pozvolný, potom ale klesá rychleji.

Pláž obklopují strmé útesy a hustá zelená vegetace, které tu vytvářejí takovou přírodní hradbu. Místo je odlehlé a dobře skryté, bývá tak spíše liduprázdné. Návštěvníci sem míří cíleně za přírodními sceneriemi a soukromím.

Dostanete se sem ale dobře - podle směrovek odbočkou z hlavní silnice probíhající kolem severního pobřeží Korfu (prochází např. větší letovisky Acharavi, Apraos či Kassiopi).

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Spiridon, Pláž Almyros, Pláž Kalamaki (Apraos)

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám