Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Pláž Gouvia - ostrov Korfu

Gouvia

Pěkná oblázková pláž Gouvia leží ve větším zálivu u východního pobřeží řeckého ostrova Korfu. Její vzdálenost je cca 9 km severozápadně od hlavního města.

Korfu, Gouvia na mapě Google maps

Pláž je součástí živého přímořského letoviska Gouvia a de facto se jedná o více samostatných plážiček, nebo více částí jedné pláže s názvem Gouvia. Záliv, ve kterém se pláž nachází, je poměrně velký a funguje i jako významné přístaviště pro menší lodě a luxusní jachty. Pláže v zálivu tak můžeme přiřadit ke třem zdejším turistickým střediskům - Limni, Gouvia a Kontokali.

Z většiny je pláž Gouvia oblázková, místy písčito-oblázková. K dispozici tu jsou turistům lehátka se slunečníky, sprchy i stánky s občerstvením. Podél pláže vede promenáda s několika restauracemi, tavernami, bary a obchůdky.

Milovníci nejrůznějších vodních sportů si přijdou jistě na své, protože tu mohou vyzkoušet oblíbené banánové rafty, tryskové lyže atd. Přístaviště se využívá také jako výchozí bod pro nejrůznější vodní výlety. Jinak je moře v zálivu velmi klidné a vhodné tak pro odpočinkové aktivity jako plavání nebo šnorchlování.

Za přístavištěm můžete pozorovat pozůstatky starého benátského přístaviště z počátku 18. století, které se dochovaly až dodnes. A z pláže je vidět i kostel Ypapanti, vyčnívající z moře z pobřeží na protilehlé straně.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Danilia (Dafnila), Pláž Kommeno, Pláž Kontokali

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám