Pláže na ostrově Kréta

Hlavní strana -Kréta -Pláže -Xerokampos

Pláž Xerokampos - ostrov Kréta

Xerokambos

Dlouhá písečná pláž Xerokampos, omývaná tyrkysovými vodami Libyjského moře, leží ve východní části řeckého ostrova Kréta. Její vzdálenost je cca 160 km jihovýchodně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Xerokampos na mapě Google maps

Pláž Xerokampos (nebo také Xerokambos) patří mezi nejkrásnější pláže ostrova Kréta, a právem - úžasná kombinace světlého písku, azurově modrého moře a okolních holých skal tu vytváří velmi zvláštní, ale příjemnou atmosféru. Celkový dojem z tohoto místa ještě podtrhuje zdejší klid, protože pláž a přilehlé letovisko se nacházejí v nejodlehlejší části východní Kréty. Středisko Xerokampos leží zhruba 45 km jižně od města Sitia a asi 70 km východně od města Ierapetra, ve správní jednotce Lassithi.

Pláž Xerokampos pokrývá jemný písek, který pokračuje dál i po mělkém mořském dně a vytváří zde malé písečné duny. Moře je v této oblasti křišťálově čisté a také klidné, protože tu nefouká silný vítr. Pláž je velmi tichá a ideální pro odpočinek a relaxaci. Turisté mohou využít několik lehátek a slunečníků k pronajmutí, jinak je pláž ponechána přírodní. Ve vzdálenějším okolí pláže je také k dispozici několik malých penzionů a rodinných taveren.

Občas se můžete setkat s pojmenováním "pláže Xerokampos", které takto souhrnně označuje pláže v okolí letoviska Xerokampos, protože se jich tu nachází hned několik a spousta malých plážiček nemá ani svoje vlastní jméno. Zajímavé na těchto plážích je také to, že každá je jiná - objevíte zde pláže s bílým i zlatavým pískem, pláže oblázkové i kamenité. V některých částech jsou k dispozici lehátka a slunečníky k pronajmutí, ale většina pláží je neorganizovaná.

Na některých místech pobřeží rostou vzácné bílé písečné lilie.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám