Pláže na ostrově Kréta

Hlavní strana -Kréta -Pláže -Amoudara (Heraklion)

Pláž Amoudara (Heraklion) - ostrov Kréta

Amoudara (Heraklion)

Velmi oblíbená písečná pláž Amoudara leží v severní části řeckého ostrova Kréta, cca 6 km západně od hlavního města Heraklion (Iraklion). Jedná se o nejdelší pláž daného regionu.

Kréta, Amoudara (Heraklion) na mapě Google maps

Amoudara je nejdelší pláží regionální jednotky Heraklion, rozkládá se na pobřeží o délce 5 km - od hlavního města Heraklion západním směrem až k místnímu pohoří. Nádherná písčitá pláž Amoudara je jedním z hlavních lákadel stejnojmenného turistického střediska Amoudara (psáno také jako Ammuodara či Amudara), které patří k oblíbeným prázdninovým resortům na ostrově Kréta.

Pláž po celé její délce pokrývá jemný zlatavý písek, omývaný křišťálově čistou vodou. Zpočátku klesá pobřeží do moře velmi pozvolna a pláž je tak vyhledávaná i rodinami s menšími dětmi. Amoudara je organizovaná pláž, turistům jsou tu k dispozici lehátka a slunečníky i plážové bary a blízké taverny. Svojí čistotou a vybaveností si vysloužila ocenění tzv. modré vlajky EU.

Amoudara je známá také tím, že na pláži najdete hned několik sportovních center s různorodou nabídkou vodních adrenalinových sportů. A i když bývá moře přímo u pobřeží poměrně klidné a pěkně prohřáté, díky severním větrům se dál od pobřeží zvedají větší vlny, čehož využívají sportovní nadšenci. Oblíbenými vodními sporty tu jsou především windsurfing a kitesurfing.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Palaiokastro

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám