Greece

Pláže na ostrově Kréta

Hlavní strana - Kréta - Pláže - Amoudara (Heraklion)

Pláž Amoudara (Heraklion) - ostrov Kréta

Amoudara (Heraklion)

Velmi oblíbená písečná pláž Amoudara leží v severní části řeckého ostrova Kréta, cca 6 km západně od hlavního města Heraklion (Iraklion). Jedná se o nejdelší pláž daného regionu.

Kréta, Amoudara (Heraklion) na mapě Google maps

Amoudara je nejdelší pláží regionální jednotky Heraklion, rozkládá se na pobřeží o délce 5 km - od hlavního města Heraklion západním směrem až k místnímu pohoří. Nádherná písčitá pláž Amoudara je jedním z hlavních lákadel stejnojmenného turistického střediska Amoudara (psáno také jako Ammuodara či Amudara), které patří k oblíbeným prázdninovým resortům na ostrově Kréta.

Pláž po celé její délce pokrývá jemný zlatavý písek, omývaný křišťálově čistou vodou. Zpočátku klesá pobřeží do moře velmi pozvolna a pláž je tak vyhledávaná i rodinami s menšími dětmi. Amoudara je organizovaná pláž, turistům jsou tu k dispozici lehátka a slunečníky i plážové bary a blízké taverny. Svojí čistotou a vybaveností si vysloužila ocenění tzv. modré vlajky EU.

Amoudara je známá také tím, že na pláži najdete hned několik sportovních center s různorodou nabídkou vodních adrenalinových sportů. A i když bývá moře přímo u pobřeží poměrně klidné a pěkně prohřáté, díky severním větrům se dál od pobřeží zvedají větší vlny, čehož využívají sportovní nadšenci. Oblíbenými vodními sporty tu jsou především windsurfing a kitesurfing.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám