Pláže na ostrově Kréta

Pláž Voulisma - ostrov Kréta

Golden Beach, Zlatá pláž

Krásná písčitá pláž Voulisma leží v severovýchodní části řeckého ostrova Kréta, v zálivu Mirabello. Její vzdálenost je cca 74 km jihovýchodně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Voulisma na mapě Google maps

Pláž Voulisma, známá také jako Golden beach (hezky česky Zlatá pláž), je považována za jednu z nejkrásnějších pláží ostrova Kréta. Tvoří součást malebného přímořského letoviska Istro, které se rozkládá na členitém pobřeží zálivu Mirabello, asi 13 km jihovýchodně od oblíbeného a moderního přístavního města Agios Nikolaos. Mezi návštěvníky střediska Istro si získaly oblibu zejména tři místní pláže - Karavostasi, Agios Panteleimonas a Golden Beach. Všechny tři pláže jsou v docházkové vzdálenosti od centra letoviska.

Největší a nejoblíbenější z těchto pláží je pláž Voulisma, pokrytá nádherně měkkým a světlým pískem, který společně s azurově modrými vodami moře vytváří zajímavý barevný kontrast. Pobřeží klesá do moře pozvolna a na pláži tak uvidíte spoustu rodin s malými dětmi, hrajícími si ve zdejších mělkých vodách. Pláž je organizovaná a výborně turisticky vybavená, návštěvníkům jsou tu k dispozici lehátka, slunečníky, plážové sprchy a stánek s občerstvením. Na bezpečnost turistů tu dokonce dohlíží i plavčík.

Pláž Voulisma je dlouhá, ale poměrně úzká, a proto může v hlavní turistické sezoně působit hodně přeplněným dojmem. Pobřeží kolem letoviska je ale plné malých zátok a nerovností, a tak tu kromě tří zmíněných pláží naleznete i několik malých, často i dobře skrytých plážiček, které vám nabídnou více klidu a soukromí. Občas se tu můžete setkat ještě s jednou nepříjemností a to s naplavenými odpadky, které sem přínášejí mořské proudy. V tom případě doporučujeme chodit na pláže v západní části letoviska, které jsou lépe chráněny před větry a vlnami.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Amoudara (Agios Nikolaos)

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám