Pláže na ostrově Kréta

Pláž Stalida - ostrov Kréta

Stalis

Stalida

Jedna z nejkrásnějších pláží řeckého ostrova Kréta - široká písečná pláž Stalida leží v severní části ostrova, v turisticky oblíbené oblasti zálivu Malia. Její vzdálenost je cca 31 km východně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Stalida na mapě Google maps

Stejnojmenné letovisko Stalida, známé také jako Stalis, tvoří součást velké oblasti Chersonisou - Stalida - Malia, která má pověst nejrušnějšího a turisticky nejoblíbenějšího prázdninového resortu na ostrově Kréta. Návštěvníci tu mají k dispozici velké množství nejrůznějších ubytovacích kapacit, obchůdků, příjemných taveren a nočních klubů, fungují zde i půjčovny aut a motorek. Letovisko Stalida je ale vyhlášené především díky své překrásné písečné pláži.

Pláž Stalida se řadí mezi největší a nejkrásnější pláže na ostrově Kréta. Dlouhý pruh pobřeží pokrytý jemným zlatavým pískem se táhne po celé délce turistického střediska až k sousednímu městečku Malia. Vstup do moře je velmi pozvolný a voda v zálivu Malia dosahuje příjemných teplot a navíc je nádherně čistá. Není proto divu, že si místo oblíbily i rodiny s menšími dětmi nebo starší páry.

Stalida patří mezi organizované pláže, můžete si tu pronajmout lehátka a slunečníky, k dispozici jsou návštěvníkům i plážové sprchy. Milovníci adrenalinu si mohou také vyzkoušet některé z nabízených vodních sportů - vodní lyže, parasailing, banánové lodě ad. Osvěžení v podobě vychlazených nápojů zajíšťují plážové bary, budete-li si chtít pochutnat na nějakém tradičním řeckém jídle, podél pláže prochází dlouhá a rušná promenáda s množstvím restaurací a taveren.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Chersonisou, Pláž Malia

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám