Výlety na ostrově Kréta

Hlavní strana -Kréta -Výlety -Dinosauria Park

Dinosauria Park - ostrov Kréta

Dinopark Kréta

Velký zábavně-poučný komplex Dinosauria Park jistě zaujme malé i větší návštěvníky, kteří nebudou moci odtrhnout své oči od obrovských, pohybujících se a řvoucích dinosaurů. Dinopark se nachází asi 15 km východně od hlavního města Heraklion.

Kréta, Dinosauria Park na mapě Google maps

S cílem představit veřejnosti fascinující svět dinosaurů, a to nejlépe v jejich přirozeném prostředí i pohybu, vyrostl u severního pobřeží ostrova Kréta, v blízkosti městečka Gournes, areál Dinosauria Park. Park je veřejnosti otevřen od roku 2014 a od té doby se neustále rozšiřuje a inovuje, byly tu instalovány nové druhy dinosaurů a rozrostla se také nabídka dětských doprovodných aktivit.

V areálu Dinosauria Park můžete postupně objevit asi 30 druhů dinosaurů historicky pokrývajících celé období druhohor, včetně obojživelných dinosaurů a několika dalších prehistorických zvířat. Tvůrci projektu kladou důraz na co největší autentičnost, a tak se tu budete procházet mezi dinosaury v jejich životní velikosti, z nichž většina se dokáže také pohybovat a dokonce vydávat i zvuky. Představte si, že přímo před vámi ožije obrovský "král dinosaurů" Tyrannosaurus! Prohlédnout si zde můžete také vzácnou sbírku prehistorických koster a fosilií.

Děti se jistě zabaví i v tzv. dinosauří nemocnici, kde uvidí líhnutí se dinosauřích mláďat nebo péči o nemocné malé dinosaury. V dinoparku je pro děti připraveno i několik zábavných "dinosauřích" her, včetně účasti na archeologických vykopávkách, nebo dětské hřiště. Součást areálu tvoří také 5D a 7D kino, kde se promítají tematické filmy určené pro děti i dospělé, restaurace, stánky s občerstvením a obchod se suvenýry. Z hlavního města Heraklion a z blízkého prázdninového resortu Hersonissos - Stalida - Malia sem míří pravidelné autobusové spoje, autem je areál snadno dostupný.

Oficiální webové stránky parku: www.dinosauriapark.com (Zde se dozvíte aktuální otevírací dobu areálu a výši vstupného.)

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Tipy na výlety na ostrově Kréta: Cretaquarium (mořské akvárium), Diovy jeskyně, Jezero Kournas, Minojské paláce, Ostrov Dia, Ostrov Gramvousa, Soutěska Samaria, Vodní park Water City

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám