Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Zephyros - ostrov Rhodos

Zephyros

Malá písečná pláž Zephyros leží na severovýchodním pobřeží řeckého ostrova Rhodos, přímo u hlavního města Rhodos.

Rhodos, Zephyros na mapě Google maps

Pláž Zephyros (někdy také Zefyros či Zefiros) se rozprostírá na východním pobřeží hlavního města Rhodos, poblíž nového městského přístavu. Lze sem dojet pohodlně autem, hromadnou dopravou a z přilehlých městských částí bez problémů dojít i pěšky.

Pláž Zephyros je malá, velmi příjemná pláž pokrytá nádherně jemným pískem. Leží v menší zátoce, dobře chráněná před severními i západními větry, proto tu bývá moře obvykle klidné. Společně s pozvolným vstupem do moře je Zephyros ideálním místem pro rodiny s malými dětmi. Pro větší děti tu v hlavní letní sezoně bývá otevřené i plovoucí dětské hřiště plné nafukovacích skluzavek a prolézaček.

Návštěvníci pláže zde mohou plně využívat pohodlí pronajímaných lehátek a slunečníků, sociálního zařízení včetně plážových sprch i snack barů s rychlým občerstvením a chlazenými nápoji. Přímo přes silnici se poté nachází množství restaurací a taveren, které jsou vyhlášené zejména přípravou rybích i jiných masových pokrmů.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agia Marina, Pláž Akti Miaouli (Město Rhodos), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Reni Koskinou

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám