Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Vlicha - ostrov Rhodos

Vlicha

Dlouhá oblázková pláž Vlicha leží na východním pobřeží ostrova Rhodos, v zátoce poblíž městečka Lindos a cca 47 km jihozápadně od hlavního města Rhodos. Pláž Vlicha je organizovaná a dobře vybavená, ale stále patří k těm klidnějším.

Rhodos, Vlicha na mapě Google maps

Malebná písčito-oblázková až oblázková pláž Vlicha (někdy psané také jako Vlycha) leží ukrytá v zátoce v blízkosti jednoho z nejznámějších rhodských letovisek Lindos. Pláž dosahuje délky zhruba 1 km a díky stěnám zátoky je dobře chráněná před silnými větry. Rodiny s dětmi jistě ocení také čisté moře a pozvolný vstup do vody.

Pláž oslovuje zejména turisty i místní z blízkých letovisek Lindos a Lardos, kteří chtějí uniknout z přeplněných centrálních pláží. I na pláži Vlicha stojí několik hotelů, ale ani v hlavní turistické sezoně nebývá pláž nikdy přeplněná. Nejklidnější místa pláže naleznete po jejích stranách.

Pláž Vlicha je organizovaná. Poskytuje plážový servis v podobě lehátek a slunečníků, návštěvníkům je zde k dispozici několik restaurací, taveren a stánků s občerstvením, samozřejmostí jsou toalety. Turisté si pobyt na pláži mohou zpestřit také výběrem z nabídky vodních sportů.

Za svoji čistotu a vybavenost byla pláž oceněna i modrou vlajkou EU.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Kalathos, Pláž Megali Paralia (Lindos)

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám