Pláže na ostrově Santorini

Pláž Kaminia - ostrov Santorini

Kaminia

Malá, ale velice příjemná pláž Kaminia leží na jižním pobřeží řeckého ostrova Santorini, cca 11 km jihozápadně od hlavního města Fira. Je vzdálena jen pár kroků od jedné z nejkrásnějších santorinských pláží Red Beach.

Santorini, Kaminia na mapě Google maps

Pláž tvoří úzký pruh pobřeží pokrytý tmavým vulkanickým pískem a oblázky, které omývá nádherně čisté a modré moře. Hned za zády se zvedají vysoké a mohutné skály jižní části ostrova Santorini a především toto místo nabízí úžasný výhled na blízké, dočervena zbarvené skalnaté útesy. Kaminia leží totiž v těsné blízkosti jedinečné Červené pláže (Red Beach), která získala své jméno právě podle zdejších skal.

Pláž je částečně organizována, návštěvníci mohou využít několik lehátek se slunečníky.

Přístup k pláži není náročný. Většinou sem lidé chodí přes sousední Červenou pláž, nad kterou se nachází malé parkoviště a při cestě dolů se vám otevře nádherný výhled na celou zátoku Kaldera. Na pláž se dá dostat i z druhé strany, úzkou cestou vedoucí přímo k pláži Kaminia. Můžete sem také doplout některou z lodí vyjíždějících pravidelně z přístavu Akrotiri, popř. také z přístavů Kamari a Perissa.

V blízkosti pláže Kaminia se nachází starobylé město Akrotiri, kterému se přezdívá "Řecké Pompeje". Přibližně v roce 1600 př. n. l. tu po mohutné erupci sopky zasypal prach a popel osadu a uchránil tak její pozůstatky až do současnosti. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších památek ostrova Santorini.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Pláže v blízkém okolíPláž Akrotiri, Pláž Kambia, Pláž Red Beach, Pláž White Beach

Nejoblíbenější pláže na ostrově Santorini: Pláž Kamari, Pláž Monolithos, Pláž Perissa, Pláž Perivolos, Pláž Red Beach, Pláž Vlychada

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám