Pláže na ostrově Zakynthos

Pláž Argassi - ostrov Zakynthos

Argassi

Písečná pláž Argassi leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Zakynthos, v blízkosti stejnojmenného letoviska, cca 4 km jihovýchodně od hlavního města Zante.

Zakynthos, Argassi na mapě Google maps

Pláž Argassi je spíše úzká, ale dlouhá zhruba 1 km, pro odpočinek a slunění tu mají návštěvníci tak dostatek místa a pláž nepůsobí přeplněným dojmem. Pláž je velmi přívětivá, pokrývá ji zlatý hřejivý písek a je lemována zelení, stromy a zahradami, které lze využít právě i pro slunění a odpočinek. Pláž má pozvolný vstup do moře a rádi sem míří i starší návštěvníci nebo rodiny s dětmi.

Avšak ani aktivně založení návštěvníci se tu nudit nebudou, protože Argassi nabízí širokou škálu sportovního vyžití jako např. vodní lyžování, vodní skútry, paragliding, minigolf a pro děti menší zoo nebo nafukovací atrakce.

Zároveň je pláž Argassi velmi dobře organizovaná, samozřejmostí jsou lehátka, slunečníky a sprchy. Pláž těsně přiléhá ke stejnojmennému turistickému středisku Argassi, jehož hlavní promenáda vede právě podél pláže, a návštěvníci pláže tak mají velmi blízko i množství různých taveren, barů a obchodů. Letovisko Argassi nabízí také široké ubytovací možnosti.

K místním zajímavostem jistě patří pozůstatky starobylého mostu Argassi, které se nacházejí přímo na pláži u malého přístavu. V pozadí pláže a letoviska se vypíná hora Skopos. Nedaleko Argassi se nachází i několik menších pláží, které poskytují větší soukromí.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Kalamaki, Pláž Laganas, Pláž Limnionas (Porto Limnionas), Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Zoro, Pláž Xigia

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám