Letoviska ostrova Zakynthos

Argassi - ostrov Zakynthos

Argasi

Argassi

Oblíbené přímořské letovisko Argassi leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Zakynthos, cca 4 km jihovýchodně od hlavního města Zakynthos (Zante). Symboly tohoto místa se staly především pozůstatky starého římského mostu na zdejší pláži a hora Skopos v pozadí vesnice.

Zakynthos, Argassi na mapě Google maps

Turistické středisko Argassi

Letovisko Argassi se rozprostírá na začátku poloostrova Vassilikos, přímo u dlouhé písečné pláže. Malebnost letoviska dokresluje krásná příroda v jeho okolí a vysoká hora Skopos v pozadí.

Vesnička si získávala oblibu turistů již od počátku rozvoje cestovního ruchu na ostrově Zakynthos a postupně se stala jedním z nejvyhledávanějších středisek s velmi dobrým turistickým zázemím. Hlavní život v letovisku se odehrává kolem hlavní silnice - promenády táhnoucí se kolem pláže a lemované nejrůznějšími tavernami, restauracemi, bary a obchůdky. V centru mohou návštěvníci využít také různé zábavní parky a herny, zahrát si minigolf, podívat se na zvířátka v minizoo a po západu slunce se zapojt do bujarého nočního života. Z podniků tradičně zní řecká lidová hudba, ale hudbu tu často pouští i dýdžejové z celého světa.

V oblasti ubytovacích kapacit Argassi je turistům k dispozici mnoho hotelů a apartmánů, z nichž některé jsou postaveny na kopci, jiné zase níže v rovině. Velká část z nich je situována v blízkosti hlavní promenády a pláže, ale lze najít i ubytování v klidnější části letoviska.

Obec Argassi má dobré dopravní spojení s hlavním městem Zakynthos a následně tedy i se zbytkem celého ostrova. Do hlavního města Zante, které je odtud vzdáleno pouhé 4 km, jezdí několikrát denně autobus a během hlavní letní sezony bývá v provozu i pěkný turistický vláček, který milují především děti. V letovisku fungují půjčovny automobilů, motocyklů apod., doporučujeme si proto nějaký dopravní prostředek zapůjčit a objet si ostrov Zakynthos se všemi jeho krásami a památkami.

Pláž Argassi

Podél letoviska se táhne dlouhá písečná pláž Argassi, kterou tvoří hned několik menších zálivů s průzračnou, modrou vodou. Návštěvníky jistě potěší plážový servis v podobě lehátek, slunečníků a sprch a široká nabídka vodních sportů.

Argassi - památky a tipy na výlety

Obec Argassi a její okolí se může pyšnit hned několika zajímavými památkami. Jedním ze symbolů tohoto místa se staly pozůstatky benátského kamenného mostu z roku 1805, které stojí přímo na pláži Argassi. Více než polovina z původního mostu je však už utopena v moři.

Místní zajímavostí je také akvadukt Vrysakia, který v minulosti zásoboval toto území vodou a jehož pozůstatky můžeme dnes vidět za vesničkou Argassi. Cesta k této památce není ale bohužel značena žádnými ukazateli, musíte se tak spolehnout na rady místních, kteří vás navedou na cestu ven z letoviska na venkov kolem Argassi. Z akvaduktu je nádherný výhled do okolí a všude kolem vás je jen příroda.

Za návštěvu jistě stojí také zdejší středověká věž či starobylé kostely a kláštery. Na vrcholku hory Skopos (496 m n. m.) se nachází klášter Panagia Skopiotissa, kde podle mytologie sídlila bohyně Artemis a odkud je překrásný výhled na okolí. Současná podoba kláštera pochází ze 17. století.

Pro koho je letovisko Argassi vhodné

Argassi patří k nejoblíbenějším turistickým střediskům na ostrově Zakynthos a disponuje velmi dobrým turistickým zázemím v podobě kvalitních ubytovacích kapacit, taveren, restaurací, obchodů i dalších služeb jako např. autopůjčoven. Letovisko Argassi je tak vhodné pro všechny věkové kategorie, protože dokáže uspokojit rozmanité potřeby návštěvníků. Mnoho turistů i obyvatel hlavního města míří do Argassi i kvůli místnímu nočnímu životu, okrajové části letoviska jsou však velmi klidné.

Letovisko lemuje úzká písečná pláž s pozvolným vstupem do moře, která  je vhodná jako pro starší návštěvníky a rodiny s dětmi, tak i pro aktivní návštěvníky, protože tu fungují např. i půjčovny sportovního vybavení.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Kalamaki, Město Zakynthos (Chóra), Xirokastello

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Nikolaos, Agios Sostis, Alykes, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limni Keri, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám