Greece

Letoviska ostrova Zakynthos

Argassi - ostrov Zakynthos

Argasi

Argassi

Přímořské letovisko Argassi leží v jihovýchodní části ostrova Zakynthos, cca 5 km od hlavního města.

Zakynthos, Argassi na mapě Google maps

Pro koho je letovisko vhodné

Letovisko Argassi je rušné a turisty velmi oblíbené. Nachází se zde velká písečná pláž, která se skládá z několika menších zálivů s průzračnou, modrou vodou. Návštěvníky jistě potěší široká nabídka vodních sportů. V oblasti ubytovacích kapacit je zde turistům k dispozici mnoho hotelů a apartmánů, z nichž některé jsou postaveny na kopci, jiné zase níže v rovině. Společenský život zde zajišťují zábavní centra, restaurace, bary a obchody. Mnoho turistů i obyvatel hlavního města navštěvují Argassi kvůli místnímu nočnímu životu. Hraje se tu řecká lidová hudba a hudbu tu pouští i mnoho světoznámých dýdžejů.

Památky a tipy na výlety

Argassi se může pyšnit i několika zajímavými památkami. Za návštěvu jistě stojí pozůstatky kamenného mostu z roku 1806 a zbytky římského aquaduktu. Stojí tu také kostel Agios Spyridon z roku 1702, před kterým byl v roce 1831 zavražděn první řecký prezident nezávislého řeckého státu v moderní éře Joannis Kapodistrias. Na vrcholku hory Skopos (496 m n. m.) se nachází klášter ze 17. století Panagia Skopiotissa, kde podle mytologie sídlila bohyně Artemis a odkud je překrásný výhled na okolí.

Letovisko je propojené s hlavním městem Zakynthos i okolními letovisky pravidelnou autobusovou linkou a dá se tu pronajmout i auto nebo motorka.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Bochali, Kalamaki, Laganas, Město Zakynthos (Chóra), Vassilikos

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Sostis, Alykanas (Alikanás), Argassi, Kalamaki, Laganas, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám