Pláže na ostrově Zakynthos

Pláž Ammoudi - ostrov Zakynthos

Ammoudi

Malá písčitá pláž Ammoudi leží na severovýchodním pobřeží řeckého ostrova Zakynthos, cca 14 km severozápadně od hlavního města Zante. Ammoudi je velmi poklidná až izolovaná pláž.

Zakynthos, Ammoudi na mapě Google maps

Menší a hodně úzká pláž Ammoudi (nebo také Amoudi) je pokryta nádherně jemným pískem, který pokračuje dál i po mořském dně. Vstup do moře je velmi pozvolný a Jónské moře září azurově modrou barvou. Za svoji čistotu, kvalitu vody i turistickou vybavenost byla pláž Ammoudi několikrát oceněna tzv. Modrou vlajkou EU. Amoudi patří mezi klidné pláže a nebývá přeplněná turisty, s oblibou ji vyhledávají rodiny s menšími dětmi nebo turisté toužící po klidu a relaxaci.

Pláž Ammoudi leží v klidné části ostrova Zakynthos a přiléhá ke stejnojmennému turistickému letovisku Amoudi, menšímu středisku s několika výbornými tavernami, obchůdky a menšími ubytovacími kapacitami. Velké množství z pronajímaných vilek nalezneme v blízkosti moře, stejně jako místních taveren. Některé taverny se specializují na tradiční řeckou kuchyni, jiné nabízejí spíše mezinárodní kuchyni a funguje tu také rybí taverna. Na pláži si lze také pronajmout lehátka a slunečníky, z nichž některé musejí být umístěny na vyvýšených molech nebo zahradách, protože moře v některých částech pláže dosahuje až k samotným tavernám.

Pláž Ammoudi se nachází v oblasti spíše menších a klidnějších pláží, jižním směrem navazuje na příjemnou písečnou pláž Psarou s přístavištěm, dále tu leží například menší, převážně oblázková pláž Drosia či úzká písečná pláž Amboula. Naopak severním směrem od pláže Ammoudi se rozkládají větší a rušnějsí pláže Alykanas a Alykes.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolíPláž Alykanas (Alikanas), Pláž Alykes (Alikes), Pláž Drosia

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Laganas, Pláž Limnionas (Porto Limnionas), Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Zoro, Pláž Tsilivi

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám