Pláže na ostrově Zakynthos

Pláž Dafni - ostrov Zakynthos

Dafni

Klidná, částečně organizovaná písečná pláž Dafni leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Zakynthos, cca 15 km jihovýchodně od hlavního města Zante. Dafni patří mezi chráněné pláže, protože tu hnízdí želvy Caretta Caretta.

Zakynthos, Dafni na mapě Google maps

Dlouhá a rozlehlá písečná pláž Dafni se rozprostírá až na samém jihovýchodním cípu ostrova Zakynthos, nedaleko velmi příjemného a klidného střediska Vassilikos (cca 7 km). Pláž pokrývá spíše zrnitý, zlatavý písek a obklopují ji členité zelené kopce. Vstup do moře je tu velmi pozvolný. Dafni je označována za jednu z nejčistších a neklidnějších pláží ostrova Zakynthos.

Pláž Dafni (společně s dalšími plážemi na jižním pobřeží ostrova Zakynthos) spadá pod tzv. Národní mořský park (National Marine Park), jehož cílem je chránit divokou přírodu v této oblasti. K pláži Dafni připlouvají chráněné mořské želvy Caretta Caretta, aby tu do písku nakladly svá vejce. Dafni tak patří mezi pláže se zvláštním režimem - přímořská část pláže je čistě přírodní a neorganizovaná, návštěvníci by měli dodržovat odstup od míst označených cedulkou "želví hnízdo" a nezapichovat do písku slunečníky. Po soumraku je vstup na pláž zakázán, kvůli ochraně před nadměrným hlukem se tu neprovozují žádné vodní sporty, bary apod.

Pláž Dafni je částečně organizovaná. Je rozdělena do dvou úrovní - neorganizovaná nižší (přímořská) část a vyvýšená část pláže, kde mohou návštěvníci využít lehátka a slunečníky i služby taverny. Přístup k pláži je poměrně obtížný, neboť k pláži vede prašná, hrbolatá cesta, která je navíc hodně prudká. Autem se až k pláži nedostanete, musíte ho nechat nahoře na kopci na parkovišti. Dole na pláži na vás však čeká zaloužený odpočinek v klidu a soukromí. A říká se, že v této oblasti je také nejteplejší moře z celé oblasti kolem Zakynthosu.

V oblasti kolem letoviska Vassilikos se nachází hned několik krásných pláží. Nedaleko od pláže Dafni se rozkládá například typově velmi podobná pláž Gerakas, která je také součástí národní mořské rezervace. Z pláží Gerakas a Dafni je vidět malý ostrov Pelouzo, kam mají lidé vstup zakázán, neboť ostrůvek se stal útočištěm chráněných vodních želv Caretta Caretta a chráněných mořských tuleňů Monachus Monachus. Z pláže je také dobrý výhled na turisticky velmi oblíbenou zátoku Laganas.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Laganas, Pláž Limnionas (Porto Limnionas), Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Zoro, Pláž Tsilivi

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám