Pláže na ostrově Zakynthos

Pláž Cameo - ostrov Zakynthos

Cameo

Malinká písčito-oblázková pláž Cameo leží v jižní části řeckého ostrova Zakynthos, v turisticky oblíbeném zálivu Laganas. Pláž je unikátní tím, že se nachází na malém ostrůvku Agios Sostis (Cameo).

Zakynthos, Cameo na mapě Google maps

Pláž Cameo je malá pláž pokrytá drobnými oblázky, někde spíše směsí písku a oblázků, a omývaná křišťálově čistým mořem. Pláž Cameo patří mezi turistické perličky ostrova Zakynthos a pro návštěvníky je atraktivní především díky svému umístění, protože se nachází na malém ostrůvku Agios Sostis, známém také jako ostrov Cameo.

Ostrov Agios Sostis (Cameo) je malý borovicový ostrov, který tvoří součást zálivu Laganas a lze na něj dojít i pěšky, protože s pevninou ho spojuje úzká dřevěná lávka (vede z pláže Agios Sostis). Ostrov Cameo je přírodní rezervací a zároveň také v soukromém vlastnictví, pro veřejnost však zůstává za poplatek přístupný. Ostrůvek má pověst spíše takového "párty ostrova", protože tu fungují hned dva bary a s oblibou sem míří především mladší návštěvníci. Jeden bar stojí na vrcholku ostrova, odkud je nádherný výhled do okolí, a druhý bar se nachází právě dole u malé pláže Cameo. Pláž Cameo je součástí tohoto spodního baru.

Ze zátoky Laganas není na pláž Cameo vidět, protože leží na druhé straně ostrova a poskytuje tak svým návštěvníkům i určité soukromí. Z bočních stran je plážička Cameo chráněna skalnatými výběžky a nabízí výhled na mořské dálky a další ostrov Marathonisi, kterému se přezdívá "želví ostrov". Na pláži Cameo se často konají svatební obřady, nad pláží vlají bílé závoje a na malém mole vybíhajícím do moře vznikají krásné svatební fotografie.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Sostis, Pláž Laganas, Pláž Porto Koukla

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Laganas, Pláž Limnionas (Porto Limnionas), Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Zoro, Pláž Tsilivi

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám