Pláže na ostrově Zakynthos

Pláž Drosia - ostrov Zakynthos

Drosia

Malá, převážně oblázková pláž Drosia leží na východním pobřeží řeckého ostrova Zakynthos, cca 12 km severozápadně od hlavního města Zante. Drosia je velmi poklidná až izolovaná pláž.

Zakynthos, Drosia na mapě Google maps

Pláž Drosia není jednou celistvou pláží, ale skládá se z několika menších plážiček a zátok. Tyto malé a úzké plážičky se rozprostírají na oblázkovém až skalnatém pobřeží ve východní části ostrova Zakynthos, mimo rušná prázdninová centra ostrova. Turisty nebývají přeplněné, a návštěvníci si tu tak mohou vychutnat především soukromí a klid. Pláž přiléhá ke stejnojmennému malému letovisku Drosia, s několika hotely a zejména menšími ubytovacími kapacitami.

Povrch pláže Drosia tvoří oblázky různých velikostí, ale je tu i část pláže s jemným zlatavým pískem, na kterou si lze rozložit osušky a příjemně si tu odpočinout i mimo lehátka. Drosia je částečně organizovaná pláž s menším množstvím lehátek a slunečníků, v blízkosti funguje také několik taveren. Drosia je příjemná a velmi poklidná pláž s čistým mořem. V těsné blízkosti pláže stojí také bungalovy s krásným výhledem na moře.

Pláž Drosia se nachází v oblasti spíše menších a klidnějších pláží, nedaleko od ní leží například příjemné písčité pláže Amboula a Gaidaros, opačným směrem poté pláž Ammoudi. Větší a rušnějsí pláže Alykes a Alykanas nalezneme cca 7 km severozápadním směrem.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Amboula, Pláž Ammoudi

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Laganas, Pláž Limnionas (Porto Limnionas), Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Zoro, Pláž Tsilivi

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám