Letoviska ostrova Zakynthos

Vassilikos - ostrov Zakynthos

Vassilikos

Velmi příjemné přímořské letovisko Vassilikos se rozkládá na jihovýchodním výběžku řeckého ostrova Zakynthos, cca 15 km jihovýchodně od hlavního města Zakynthos (Zante). Oblast Vassilikos je charakteristická členitým pobřeží a četnými plážemi, z nichž mnohé jsou hodnocené jako jedny z nejkrásnějších pláží ostrova Zakynthos.

Zakynthos, Vassilikos na mapě Google maps

Turistické středisko Vassilikos

Bývalá rybářská vesnička Vassilikos (Vassiliki) se postupem času rozrostla v oblíbené prázdninové letovisko, které své návštěvníky láká především na dobré turistické zázemí, klid a nádherné písečné pláže. Středisko Vassilikos leží v jižní části poloostrova Vassilikos, v úrodné krajině vinic, olivových hájů a piniových lesů.

Vassilikos patří mezi klidnější turistická letoviska, ale návštěvníci tu naleznou vše potřebné. Co se týká zdejších ubytovacích kapacit, turisté mohou vybírat z několika hotelů (a některé jsou vyloženě luxusní), penzionů i soukromých apartmánů. Nachází se tu množství taveren, obchůdků a funguje tu také půjčovna automobilů a motocyklů. Zábavu zajišťují především plážové bary, kde často hraje i živá hudba.

Pobřeží letoviska je rušnější, kromě plážových barů mohou turisté využít i širokou nabídku vodních adrenalinových sportů, směrem do vnitrozemí však postupně převažuje klid a příroda. Večery jsou tu vhodné spíše pro gurmánské zážitky, doporučujeme si ve zdejších tavernách objednat nějaké typické řecké jídlo a sklenku dobrého řeckého vína, nacházejí se tu i specializované rybí taverny. Kdo hledá rušnější noční zábavu, v centru letoviska se nachází i pár hudebních klubů, ale za bujarým nočním životem je lepší vyrazit např. do sousedního letoviska Argassi (cca 10 km) či do hlavního města Zante (cca 15 km).

Pláže letoviska Vassilikos

V oblasti Vassilikos se rozprostírá hned několik nádherných pláží, mezi ty nejznámější patří např. pláže Agios Nikolaos, Porto Roma, Gerakas, Dafni, Banana Beach (Ionio), Porto Zoro, Porto Kaminia, Spanzia, Plaka či Vourderi. Většinu z nich pokrývá krásný jemný písek, mají pozvolný vstup do moře a bývají také dobře vybavené, nabízejí různé vodní sporty i jiné aktivity.

Jižní část poloostrova Vassilikos je však také vyhledávaná chráněným druhem vodních želv Caretta, které sem připlouvají, aby v noci do písku na plážích kladly svá vajíčka. Většina území kolem zdejších mořských břehů je tak chráněna před rozsáhlou zástavbou a na vybraných pláží platí i přísná pravidla v podobě zákazu hluku a světel. Sem patří pláže Gerakas a Dafni Sekania.

Vassilikos a tipy na výlety

Na pláži Gerakas nebo Dafni Sekania se rodí mláďata želv Caretta Caretta, které tu kladou svá vejce. Jsou tu tak přítomni i ochránci zvířat a různé spolky za jejich záchranu. V blízkosti pláže Gerakas funguje Zakynthos Sea Turtle Rescue & Information Center, kde se dozvíte mnoho zajímavého právě o želvách karety a uvidíte živé želvy vodní i suchozemské. Centrum je také zajímavou turistickou atrakcí a zvláště děti jistě upoutá obří dřevěná želva přímo u jeho vstupu.

Okolí letoviska Vassilikos je bohaté na krásnou přírodu a rozlehlé lesy, kterými vede množství stezek pro pěší i cyklisty. Máte-li rádi i horské túry, pár kilometrů severně se vypíná vysoká hora Skopos (496 m n. m.), ze které je nádherný výhled do širokého okolí. Na samém vrcholu hory stojí malý kostelík Panagia Skopiotissa.

Středisko Vassilikos se nachází nedaleko hlavního města Zakynthos (Zante), kde si můžete prohlédnout např. náměstí sv. Marka, katedrálu sv. Dionýsia nebo největší přístav ostrova. Linkové spojení s hlavním městem Zakynthos je pravidelné a autobusy do letoviska zajíždějí poměrně často.

Pro koho je středisko Vassilikos vhodné

Vassilikos patří mezi nejvyhledávanější letoviska ostrova Zakynthos, je dobře turisticky vybavené (hotely, apartmány, taverny, obchody apod.), obklopené malebnou přírodou a klidné. V okolí letoviska se nachází hned několik krásných pláží s jemným pískem i plážovým servisem. Středisko Vassilikos bychom doporučovali především těm, kteří hledají na své dovolené zejména pohodlí, klid a odpočinek na krásné pláži. Díky jemnému písku a pozvolnému vstupu do moře tu budou spokojeny také rodiny s dětmi.

Milovníci zábavy a rušného nočního života míří především do zátoky Laganas, kde se nacházejí více kosmopolitní letoviska Kalamaki, Laganas či Agios Sostis.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Xirokastello

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Nikolaos, Agios Sostis, Alykes, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limni Keri, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám