Greece

Letoviska ostrova Zakynthos

Vassilikos - ostrov Zakynthos

Letovisko Vassilikos tvoří bývalá rybářská vesnice a nádherná úrodná krajina nacházející se v jihovýchodním cípu ostrova Zakynthos, cca 15 km od hlavního města. Pro Vassilikos jsou charakteristické domy roztroušené mezi kostely a obchody.

Zakynthos, Vassilikos na mapě Google maps

Pro koho je letovisko vhodné

Vassilikos patří mezi klidnější letoviska. Najdete tu několik hotelů, apartmánů a taveren. V okolí se rozprostírají vinice, olivovníky, piniové borovice a u mořského břehu kouzelné pláže (Porto Zoro, Banana, Gerakas, Vourderi, Agios Nikolaos, Plaka a Porto Roma). Pláže jsou pokryté jemným pískem a bývají dobře vybavené, nabízejí různé vodní sporty i jiné aktivity. Turisté mohou využít taverny a bary v blízkosti pláže, kde jim návštěvu často zpříjemní i živá hudba. Jinak se dá místo označit za spíše klidnější, noční život tu není moc bujarý.

Tipy na výlety

Na pláži Gerakas nebo Dafni Sekania se rodí mláďata želv Caretta Caretta, které tu kladou svá vejce. Mnoho lidí považuje pláž Dafni za nejkrásnější na ostrově. Každoročně se tu 15. srpna koná folkový festival k poctě panny Marie. Vyplatí se podniknout výlet lodí k zátoce ztroskotání Navagio, kde je na břehu vrak pašerácké lodi. Linkové spojení s hlavním městem Zakynthos je pravidelné a autobusy do letoviska zajíždějí poměrně často.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Argassi, Kalamaki

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Sostis, Alykanas (Alikanás), Argassi, Kalamaki, Laganas, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám