Pláže na ostrově Zakynthos

Pláž Kalamaki - ostrov Zakynthos

Kalamaki

Krásná písečná a organizovaná pláž Kalamaki leží v jižní části řeckého ostrova Zakynthos, v zálivu Laganas. Nachází se cca 7 km jižně od hlavního města Zante. Pláž Kalamaki je známá jako hnízdiště mořských želv Caretta Caretta.

Zakynthos, Kalamaki na mapě Google maps

Kalamaki je oblíbená písečná pláž, která se nachází na východním konci zálivu Laganas a těsně přiléhá ke stejnojmennému letovisku Kalamaki. Středisko Kalamaki je turisticky velmi dobře vybavené, vyhledávané, přesto ale stále velmi pohodové a poklidné. Typově podobná je i pláž Kalamaki, na kterou míří návštěvníci všech věkových kategorií.

Povrch pláže tvoří nádherně jemný, zlatavý písek, který pokračuje dál i po mořském dně. Společně s pozvolným vstupem do vody je pláž lákadlem i pro rodiny s malými dětmi. Protože je voda v těchto místech mělká a klidná, bývá také příjemně prohřátá. Malebnou atmosféru pláže dotvářejí působivé skalní útvary a svěží zeleň okolo. Některá místa pláže jsou spíše písčito-oblázková.

Pláž Kalamaki je organizovaná a dobře turisticky vybavená. Návštěvníkům jsou tu k dispozici lehátka a slunečníky, sprchy i převlékací kabinky. Podél promenády je rozeseto několik plážových barů, taveren a restaurací a v blízkosti se nacházejí také hotely a další ubytovací zařízení.

Kalamaki je součástí Národního mořského parku Zakynthos - organizace, která chrání řecké přírodní dědictví a ekologickou rovnováhu v jižní části ostrova Zakynthos. Na pláži Kalamaki hnízdí ohrožený druh mořských želv Caretta Caretta (kareta obrovská), čemuž jsou přizpůsobena i pravidla pro pobyt na těchto plážích. Mimo jiné je kladen důraz na udržování čistoty pláže, označování želvích hnízd cedulemi a dodržování nočního klidu. Malé želvičky se líhnou především v noci a aby se dostaly bezpečně do moře, nesmějí být rušeny hlukem ani světly. Na pláži Kalamaki jsou povoleny pouze nemotorizované vodní sporty jako šlapadla, kánoe apod.

Kalamaki je nejbližší pláží k letišti Zakynthos, leží cca 6 km jižně od hlavního města Zante. Turisté ubytování v této lokalitě se ale nemusejí bát nočního hluku od přistávajících a vzlétajících letadel, protože právě kvůli ochraně mořských želv karet jsou noční lety na ostrově Zakynthos výrazně omezeny či úplně pozastaveny.

Pláž Kalamaki je krásná a oblíbená, a tudíž se stává, že v hlavní sezóně zde bývá poměrně těsno. Na konci pláže najdete i neoficiální nuda pláž. Na pláž Kalamaki zvolna navazuje nádherná písečná pláž Laganas, která patří k nejoblíbenějším a nejdelším plážím na ostrově Zakynthos.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Laganas

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Laganas, Pláž Limnionas (Porto Limnionas), Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Zoro, Pláž Tsilivi

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám