Greece

Pláže na ostrově Zakynthos

Pláž Kalamaki - ostrov Zakynthos

Kalamaki

Písečná pláž Kalamaki se nachází v jižní části řeckého ostrova Zakynthos, na východním konci zálivu Laganas. Kalamaki je nejbližší pláží k letišti, leží cca 6 km jižně od hlavního města ostrova. Je dobře turisticky vybavena, zároveň ji zdobí svěží zeleň a působivé skalní útvary.

Zakynthos, Kalamaki na mapě Google maps

Letovisko Kalamaki patří mezi nejrozvinutější turistická centra na ostrově, je velmi populární a má spoustu turistických zařízení.

Pláž Kalamaki můžeme doporučit i rodinám s dětmi, neboť vstup do moře je v této oblasti pozvolný, voda mělká a příjemně teplá. Návštěvníci mohou využít množství restaurací, plážových barů i lákavou nabídku nemotorizovaných vodních sportů. Pláž Kalamaki je velmi oblíbená, a tudíž se stává, že v hlavní sezóně zde bývá poměrně těsno. Na konci pláže najdete neoficiální nuda pláž.

Pro svoji průzračnou, teplou vodu a polohu pláže se stala také domovem pro želvy Caretta Caretta, které zde kladou svá vajíčka. Ochraně těchto zvířat je na ostrově věnována velká pozornost, proto jsou pláž i přilehlá část letoviska ve večerních a nočních hodinách velmi klidná (klid se vyhlašuje cca od 19 hod.).

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Sostis, Pláž Dafni, Pláž Laganas, Pláž Porto Koukla

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Alykanas (Alikanas), Pláž Argassi, Pláž Banana, Pláž Kalamaki, Pláž Laganas, Pláž Marathonisi, Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Tsilivi, Pláž Xigia

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám