Greece

Letoviska ostrova Zakynthos

Kalamaki - ostrov Zakynthos

Letovisko Kalamaki se nachází v zálivu Laganas v jihovýchodní části ostrova Zakynthos, cca 7 km jižně od hlavního města.

Zakynthos, Kalamaki na mapě Google maps

Záliv Laganas

Kalamaki vděčí za svůj věhlas sousednímu letovisku Laganas (cca 4 km), nejoblíbenějšímu letovisku na ostrově. Oblast zálivu Laganas je turisticky velmi oblíbená, návštěvníci vyhledávají především překrásnou písečnou pláž a obdivují strmá skaliska ze sádrovce. Okolí centra Kalamaki je zelené, rostou tu olivovníky a píniové borovice. Část pláže Kalamaki spolu s pláží Laganas je chráněná a slouží mořským želvám Caretta caretta k rozmnožování, jelikož sem do písku kladou svá vejce. Jsou částí tzv. Národního mořského parku - organizace, která chrání řecké přírodní dědictví a ekologickou rovnováhu.

Pláž Laganas a okolí

Obytná a rekreační pláž nabízí pozvolný přístup do moře, je dobře vybavená a organizovaná. K relaxaci slouží turistům lehátka a slunečníky. Vybírat si můžete z několika hotelů a apartmánů, k dispozici je i spousta restaurací a taveren, kaváren, obchodů se suvenýry i pekárna. Nedaleko se nachází letiště (cca 3 km).

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Agios Sostis, Argassi, Laganas, Město Zakynthos (Chóra), Vassilikos

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Sostis, Alykanas (Alikanás), Argassi, Kalamaki, Laganas, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám