Pláže na ostrově Zakynthos

Pláž Keri - ostrov Zakynthos

Keri

Oblázková i částečně písečná pláž Keri leží v jižní části řeckého ostrova Zakynthos, v zálivu Laganas. Nachází se cca 18 km jihozápadně od hlavního města Zante a její součástí je přístav Keri.

Zakynthos, Keri na mapě Google maps

Poměrně dlouhá, ale úzká pláž Keri se nachází až na samém západním konci rozlehlého zálivu Laganas a přiléhá ke stejnojmennému turistickému letovisku Limni Keri. Letovisko Limni Keri je menší a poklidné prázdninové středisko, které se rozprostírá kolem dnes již vyschlého jezera Keri a vedle rozšiřujících se turistických služeb si stále zachovává i svůj tradiční způsob života zaměřený na zemědělství, chov domácích zvířat a rybolov.

Pláž Keri je velmi rozmanitá. V některých částech je velmi úzká, v některých naopak širší, povětšinou je pokrytá oblázky až kameny, ale naleznou se tu i místa čistě písčitá. Při vstupu do moře a na mořském dně je téměř po celé své délce ale krásně písčitá, a pláži se tak nevyhýbají ani rodiny s dětmi. Pláž obklopuje bujná zeleň, poskytující návštěvníkům přirozený stín. Pláž Keri byla také oceněna tzv. modrou vlajkou za svoji čistotu a ekologii.

Pláž Keri je lemována bary, kavárnami i tavernami, na pláži jsou rozmístěna lehátka a slunečníky k pronájmu. Funguje tu také škola potápění a půjčovna potápěčského vybavení, neboť oblast kolem Keri je vyhlášeným místem pro potápění a šnorchlování. Díky zajímavým skalnatým útvarům a průzračně čistému moři je pro tyto vodní sporty oblast naprosto ideální, zejména okolí jižního výběžku Keri, kde se nacházejí jeskyně Keri a bílé skály Myzithres. Moře tu má větší hloubku než například v Laganas či Kalamaki.

Součástí letoviska Limni Keri je důležitý přístav Keri, odkud vyplouvají nejrůznější lodě, loďky a čluny na plavby po nejzajímavějších místech kolem pobřeží ostrova Zakynthos. Můžete se zúčastnit jak organizovaných výletů, tak si můžete ale pronajmout loďku i sami a vydat se po své vlastní ose. Jedním z takových známých míst je tzv. "želví" ostrov Marathonisi, který je součástí mořského parku Zakynthos a na který je z pláže Keri velmi dobrý výhled. Na ostrov Marathonisi míří turisté za krásnými písečnými plážemi (pláž Marathonisi) i za možností na vlastní oči spatřit chráněnou želvu Caretta Caretta.

Pláž je dobře značená, s možností parkování.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Marathia

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Laganas, Pláž Limnionas (Porto Limnionas), Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Zoro, Pláž Tsilivi

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám