Pláže na ostrově Zakynthos

Pláž Plaka - ostrov Zakynthos

Plaka

Malá a velmi příjemná písečná pláž Plaka leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Zakynthos, v blízkosti známého turistického střediska Vassilikos. Pláž Plaka se nachází cca 15 km jihovýchodně od hlavního města Zante.

Zakynthos, Plaka na mapě Google maps

Pláž Plaka je malá písečná pláž, která dostala své jméno podle přiléhajícího hotelového komplexu Plaka Beach Resort. Hotelový resort s pláží se rozkládá na jihovýchodním cípu ostrova Zakynthos, zhruba 2,5 km od centra turistického letoviska Vassilikos.

Pláž pokrývá jemný, zlatavý písek, který pokračuje pozvolna dál i po mořském dně. Moře je v této malé zátoce klidné a krásně čisté, pozvolný vstup do vody si oblíbily také rodiny s dětmi a neplavci.

Pláž Plaka je udržovaná a organizovaná. Na pláži jsou návštěvníkům k dispozici lehátka a slunečníky, sprchy i toalety. Občerstvení a chlazené nápoje nabízí plážový bar a blízká taverna, další služby pro své klienty poté zajišťuje přilehlý hotel. Plaka patří mezi klidné pláže, za vodními sporty se doporučujeme vydat např. na sousední pláž Banana.

Pláž je dobře dostupná, z hlavní silnice mezi letovisky Argassi a Vassilikos vede odbočka dolů k pláži Plaka. Parkoviště u taverny je však zpoplatněno, někteří tak nechávají auta hned nahoře u silnice.

V oblasti kolem letoviska Vassilikos se nachází hned několik krásných pláží. Na severu sousedí pláž Plaka s dlouhou písečnou pláží Banana beach, která patří k největším plážím na ostrově a zároveň také k nejkrásnějším. Směrem na jih se nacházejí např. velmi dobře organizovaná, písečná pláž Agios Nikolaos či menší a klidná písečná pláž Porto Roma.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Porto Roma

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Laganas, Pláž Limnionas (Porto Limnionas), Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Zoro, Pláž Tsilivi

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám