Pláže na ostrově Zakynthos

Pláž Planos - ostrov Zakynthos

Planos

Krásná písečná pláž Planos leží ve východní části řeckého ostrova Zakynthos, cca 7 km severně od hlavního města Zante. Pláž Planos plynule navazuje na známou pláž Tsilivi, je částečně organizovaná a mezi turisty oblíbená.

Zakynthos, Planos na mapě Google maps

Pláž Planos patří mezi známé a vyhledávané pláže na řeckém ostrově Zakynthos. Planos je vlastně pokračováním oblíbené a rušné pláže Tsilivi, či její severní částí (pláže na sebe plynule navazují a není mezi nimi žádná viditelná hranice, někteří proto mluví pouze o jedné dlouhé pláži Tsilivi). Pláže Planos a Tsilivi společně tvoří pobřeží rozlehlé zátoky, která měří na délku zhruba 1,3 km.

Pláž Planos je typově velmi podobná sousední pláži Tsilivi, působí o malinko klidněji, pravděpodobně proto, že se tu více střídají organizované části pláži s lehátky a slunečníky s těmi neorganizovanými. Planos je převážně písčitá pláž, místy spíše oblázkovo-písčitá. Vstup do moře je pozvolný a vhodný i pro rodiny s dětmi.

Za svoji čistotu, turistickou vybavenost a kvalitu vody byla pláž Planos oceněna tzv. modrou vlajkou EU.

Pláž má velmi dobré turistické zázemí, návštěvníkům jsou tu k dispozici lehátka a slunečníky k pronájmu (včetně sprch, toalet a převlékáren) a opravdu bohatá nabídka vodních sportů. Milovníci vodních adrenalinových sportů si mohou vyzkoušet např. jízdu na banánu, vodní lyžování, vodní skútry, windsurfing, paragliding nebo i klidnější zábavu v podobě šlapadel. Podél pláže se nachází několik plážových barů a taveren, ve kterých mohou zákazníci ochutnat i tradiční řecká jídla a dary moře. Další taverny a restaurace jsou poté dostupné v centru letoviska Tsilivi (či Planos), včetně nejrůznějších obchůdků a ubytovacích kapacit.

Severní výběžek zátoky se označuje jako mys Gaidaros, který je oblíbeným místem pro romantické procházky kolem malého přístavu s rybářskými čluny a starou benátskou věží s pyramidovou střechou. Za mysem Gaidaros, severně od pláží Tsilivi a Planos, se skrývá několik menších a klidnějších pláží. V malé zátoce Phoenix Beach se organizují potápěčské ponory. Menší písčitá pláž Bouka láká na klid a lenošení pod slunečníky a na pláži Gaidaros se můžete osvěžit chlazeným nápojem ze stejnojmenného plážového baru.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Bouka, Pláž Gaidaros, Pláž Tsilivi

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Laganas, Pláž Limnionas (Porto Limnionas), Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Zoro, Pláž Tsilivi

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám