Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Pláž Kommeno - ostrov Korfu

Kommeno

Pěkná písčito-oblázková pláž Kommeno leží na okraji zálivu Gouvia, ve východní části řeckého ostrova Korfu. Její vzdálenost je cca 12 km severozápadně od hlavního města.

Korfu, Kommeno na mapě Google maps

Na malém výběžku ostrova Korfu, nad malinkou uzavřenou zátokou jménem Govino se v kopcích rozprostírá letovisko Kommeno. Jedná se o malé turistické středisko, kterému dominují dva větší hotelové resorty, jinak jde o velmi klidnou oblast. Kvůli kopcovitému a zalesněnému terénu je však přístup na pláž trochu obtížnější, protože musíte sestoupit po dlouhých a strmých schodech.

Pláž Kommeno je z většiny pokryta příjemným zlatavým pískem, místy se tu vyskytují také oblázky. Turisté mohou využít místní plážový servis včetně lehátek se slunečníky, sprch a stánků s občerstvením. Směrem do vnitrozemí se poté nacházejí další výborné taverny a restaurace. Moře je zde klidné a průzračné a plavání je tu opravdovým požitkem. Pláž získala za svoji čistotu a vybavenost i ocenění tzv. modré vlajky EU. Vyznavači adrenalinovější zábavy mohou zkusit i nabídku vodních sportů.

Pláž leží na samém cípu většího zálivu Gouvia, po jehož pobřeží se táhne hned několik oblíbených letovisek Limni, Gouvia a Kontokali. Záliv je také domovem malebného přístavu (Gouvia Marina), ve kterém kotví menší luxusní jachty a lodě.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Danilia (Dafnila), Pláž Dassia, Pláž Gouvia, Pláž Kontokali

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám