Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Pelekas - ostrov Korfu

Pelekas

Letovisko Pelekas a stejnojmenná malá vesnice leží v západní části řeckého ostrova Korfu, cca 13 km západně od hlavního města. Díky překrásné vyhlídce a příjemnému prostředí je tato oblast oblíbeným cílem výletů i místem pro dovolenou.

Korfu, Pelekas na mapě Google maps

Poblíž západního pobřeží Korfu, v jeho střední části, se na jedněch z nejhezčích kopců na ostrově nachází malebná, řecká vesnička Pelekas. Jedná se o velmi navštěvovanou lokalitu, zejména proto, že je tu vyhlídka známá pod jménem Kaisers Throne, což v překladu znamená "Císařský trůn", kam se denně příjdou rozhlédnout stovky turistů. Určitě stojí za to se na vyhlídku vydat a pokochat se výhledem, který dosáhne až do hlavního města Kerkyra. Pod vyhlídkou je navíc útulná taverna, kde vaří skvělá řecká a mezinárodní jídla, což ocení jistě každý.

Další důvod, proč je Pelekas tak oblíbený, spočívá v tom, že tu mohou návštěvníci odpočívat hned na několika plážích. Součástí letoviska je stejnojmenná pláž Pelekas a v její blízkosti leží další pěkné pláže, například Myrtiotissa, Glyfada či Kontogialos. Jsou tu ještě dvě další taverny a dva menší apartmány, akčnější návštěvníci ocení i noční klub. Naleznete tu i malý obchod, pekárnu a také půjčovnu aut a motorek.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Ermones, Gialiskari (Yaliskari), Glyfada, Vatos

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám