Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Ermones - ostrov Korfu

Ermones

Malebné přímořské letovisko Ermones leží v západní části řeckého ostrova Korfu, cca 18 km západně od hlavního města.

Korfu, Ermones na mapě Google maps

Menší, ale dobře turisticky vybavené letovisko Ermones se rozprostírá v krásné zátoce obklopené vysokými bílými skálami. I samotné letovisko a jednotlivé ubytovací kapacity se nacházejí ve svahu, a tak tu pro pohodlí návštěvníků byla vybudována dokonce i lanovka.

Život tohoto letního prázdninového resortu se odehrává především dole u pobřeží, u nádherné oblázkovo-písčité pláže Ermones. K dispozici je tu návštěvníkům plážový servis včetně barů s osvěžujícími nápoji. Pozvolný vstup do moře a křišťálově čistou vodu ocení zejména rodiny s dětmi, hlubší moře a blízkost strmých útesů naopak zase milovníci podmořského života a windsurfingu.

Ermones je tak místem spíše pro klidnější dovolenou, zároveň tu ale turisté mají i možnosti vyžití - a to nejen vodního, nedaleko se nachází také luxusní Corfu Golf Club. Funguje tu půjčovna automobilů, můžete se tak vydat i na průzkum vzdálenějšího okolí. Navštivte určitě starobylé, historické město Korfu (Kerkyra), dva malé ostrůvky, symboly ostrova Korfu - tzv. Myší ostrov a ostrov s klášterem Vlacherna nebo nedaleký klášter Panagia Myrtiotissa.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Gialiskari (Yaliskari), Glyfada, Pelekas, Vatos

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám